НОВИНИ

           

Нехай знає Україна – козачата гідна зміна!

Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці, оборонці української землі. Черговий раз згадати про козаків, які колись безкрайніми степами вітром літали, шаблями ворогів змітали, на чайках по Дніпру гуляли, в Стамбул завертали та посвятити учнів 1 класу у козачата, 07 листопада зібралася козацька родина Ліплявського навчально-виховного комплексу.

         Посвята в козачата пройшла в святковій атмосфері, оскільки діти з задоволенням готувались до цих урочистостей. У залі лунали веселі українські пісні, вірші про славне козацтво, про рідну Україну.

        Урочисто звучали слова клятви з уст першокласників, які присягнулись на вірність Україні і своєї школи.

По закінченню посвяти учні  отримали від джур значок-відзначку «Козачата».

 Осінь – чудова пора…

            У цю пору року природа останній раз радує і дивує нас буйством кольорів і фарб. І хочеться просто порадіти життю…

                     Сьогодні в нашому навчально-виховному комплексі з'явилася осіння фотозона для всіх бажаючих, яка вже користується популярністю. Плануємо оновлювати її за  сезонами і декорувати тематично до свят та предметних  тижнів.      Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього...

Згідно плану виховної роботи  на осінніх канікулах, 30.10. 2018 року учні Ліплявського  навчально-виховного комплексу відвідали батьківщину Богдана Хмельницького –  місто  Чигирин. В рамках  подорожі – ознайомлення з життєвим шляхом та цікавими фактами біографії гетьмана. Учні відвідали резиденцію Богдана Хмельницького та піднялися на Замкову гору, прогулялися бастіоном Дорошенка.

Екскурсія до хутора Суботів дала змогу побачити залишки фортеці , Богданову криницю, стародавнє козацьке кладовище, Іллінську церкву, яку він побудував.

Незабутні враження учні доповнили відвідуванням кафе «Макдональдс» та майстерні львівського шоколаду.                                     Спортивна гордість школи

           Відповідно до «Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік», відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту на 2018-2019 навчальний рік, з метою виконання районної програми «Розвитку фізичної культури та спорту в районі на 2017-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Канівської районної ради від 18.12.2013 № 26-10/VI, наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації від 19.10.2018 № 156-О „Про проведення районних змагань з шахів, шашок та настільного тенісу” з метою підвищення спортивної майстерності юнаків та дівчат, 26.10.2018 року на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу  пройшли районні змагання з шахів, шашок та настільного тенісу серед учнів навчальних закладів району.   Команда Ліплявського навчально – виховного комплексу взяла активну участь у змаганнях та  були вручені грамоти:  

          Пилипенку Тимофію, учню 9 класу, за І місце у районних змаганнях з шахів серед хлопців закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

          Джулай Яні, учениці 9 класу, за І місце у районних змаганнях з шахів серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

    Скопець Яніні, учениці 10 класу, за І місце у районних змаганнях з шашок серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

      Решетнику Максиму, учню 10 класу, за І місце у районних змаганнях з шашок серед хлопців закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

      Хроленко Віці, учениці 8 класу, за ІІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу  серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

Фестиваль-конкурс мистецтв "ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ"

Осінні канікули  по-справжньому стали захоплюючими для  хореографічного колективу «Дніпряночка» Ліплявського НВК. Оскільки 28.10.2018 року  під керівництвом свого наставника – Виноградової І.А. колектив  взяв участь у ХХІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв "ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ" в місті Києві. Засновником і організатором   якого є творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» (ТС «АДЕМ України»).

Членів журі приємно вразили хореографічні постановки, а саме –  «Плескач» та «За лісами-горами». За які колектив був нагороджений   Дипломами  лауреата І премії  у номінації народна хореографія та у номінації сучасна хореографія.Що робити, щоб було тепло?

         Питання опалення навчальних  закладів освіти газом сьогодні, як ніколи, актуальне. Чи можна знайти альтернативу? Що робити, щоб було тепло?

         Наш навчальний заклад поступово змінює підходи до економії електроенергії та газу:

       з цією метою в минулому 2017 -2018 навчальному  році в котельню навчального закладу було придбано новий водяний насос на 220 В ( замість старого на 380 В);

       поставлені крани в системі опалення, які регулюють подачу тепла в різні класи та коридори школи.

       У цьому 2018 – 2019 навчальному році Ліплявською ОТГ були закуплені дрова, так як маємо один котел на тверде паливо.

          Чи вихід це із даної ситуації? Так, вихід є. Але для впевненості в завтрашньому дні необхідно ще придбати один сучасний економний котел, щоб повністю відмовитися від використання газу.

         На мою думку, утеплення стін, даху, заміна вікон та перехід на альтернативне паливо  - дрова  набагато зекономить бюджет нашої громади.


 


Краса по-українськи

Краса врятує світ!  Під цим гаслом 24 жовтня  у навчально-виховному комплексі було  проведено конкурс патріотичної  зачіски «Українська краса – дівоча коса», спрямований  на виховання культури зовнішнього вигляду, формування вмінь робити різноманітні зачіски, розвиток креативності та естетичного смаку. 

         Участь у конкурсі взяли учні  2-11 класів. Головними критеріями, за якими оцінювали зачіску, були  якість виконання, естетичність і  звичайно, сама презентація зачіски.

 Радості дівчат і захопленню хлопців не було меж.  Всіх вражала креативність та сучасніть  зачісок.

Єдиним побажанням конкурсанток і всіх присутніх було частіше робити такі заходи, оскільки  конкурс став справжнім втіленням української краси, краси патріотизму.

 Гра " Супер  козак"
З метою оволодівання мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги,  ознайомлення учнів із національними особливостями та менталітетом українців,  кращими традиціями нашого народу,   шанобливим ставленням до рідної культури,  історії України,  надбань українського народу, закріплення  знань з історії України та народознавства
17 жовтня 2018 року учнями 11 класу для учнів 5 класу проведена гра "Супер козак"
 .       


Конкурс-фестиваль "Світлячок-2018"

13 жовтня у місті Золотоноша в районному Будинку культури відбувся ІІІ-й обласний хореографічний конкурс-фестиваль "Світлячок-2018", присвячений пам'яті Руслана Шеремета, уродженця с.Піщане  Золотоніського району, загиблого у зоні АТО.

         Усього у фестивалі-конкурсі взяли участь колективи із міст Золотоноші, Канева та Сміли, Драбівського, Золотоніського, Канівського,Катеринопільського і Черкаського районів. Загалом було представлено близько 40 хореографічних номерів у двох номінаціях «Народна хореографія» та «Сучасна хореографія» за п'ятьма  віковими категоріями.

Колективи  продемонстрували найкращі танцювальні таланти рідного краю. На сцені розгорнулося величне дійство. Яскраві костюми, цікаві хореографічні постановки, запал та натхнення, з якими діти виступали на сцені, надавали фестивалю-конкурсу особливої неповторності і вражали глядачів.  

Боротьба була нелегкою, адже всі конкурсанти показали дуже високий рівень танцювальної майстерності. Наш колектив «Дніпряночка» отримав два других місця  у віковій категорії – змішана група,   в номінаціях «Народна хореографія» та «Сучасна хореографія» та був нагороджений  Дипломами  та кубками.

         Всі колективи, які приймали участь у конкурсі були відзначені солодощами та подарунками.  

 
Посвята в джури

 12 жовтня в навчально-виховному комплексі особливий день,  якого із нетерпінням всі чекали. Оскільки цього дня відбулося незабутнє і чудове дійство – посвята п’ятикласників у джури, приурочена святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва, а також Дню захисника України.

 Урочиста  лінійка розпачалася   внесенням Прапора  Шкільної дитячої організації «Джура». Вислухавши напутні слова та поздоровлення від молодих  козаків,  юні джури, взяли участь в урочистій посвяті, під час якої давали обіцянки чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України. 

По закінченню посвяти джури отримали від побратимів значок-відзначку «Джура», а кошовий отаман Галина Миколаївна Кубар звернулася з вітальними словами до джур та берегинь, попросила дотримуватись у майбутньому житті слів щойно прийнятої присяги і закликала бути гідними козацького роду та козацької слави, а в майбутньому стати гідними захисниками своєї держави та свого роду .Потім настав час випробувань для наших джур, змагалися у вправності, витривалості, винахідливості . Адже, щоб стати справжнім козаком, потрібно було пройти нелегку школу навчання і суворі іспити, які витримували не всі. Джури  проявили неабиякі знання про життя козаків, спритність, мужність та проявляли силу волі.  Усі перешкоди які були на їхньому шляху кожен рій подолав успішно.

Варто відзначити, у навчально-виховному комплексі  велика увага приділяється навчанню дітей звичаїв та традицій українського козацтва. Школа намагається вчити своїх вихованців бути розумними, мужніми, вихованими та дисциплінованими , якими і були наші предки – козаки, а головне любити свій рід, любити свій рідний край, бути патріотом,  бути гідним сином рідної  неньки України.  "КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ"

Продовжуючи славні і шляхетні традиції нашого народу, 10 жовтня у Ліплявському НВК  проводилося спортивно-розважальне свято «Козацькі забави».  Козацький дух, силу, мужність та витривалість перевіряли на собі козачата  2-4 класів, беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування: «Потяг», «Козацька спритність», «Забави кашоварів»,  «Одягання шароварів»,  «Силачі» та інші.

Усі козачата  демонстрували вміння марширувати з піснею й виконання командного девізу.  Дух змагання та дружби, бажання ставати кращими, сильнішими об'єднували учасників. У такі моменти усвідомлюєш, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя, це шанобливе ставлення до звичаїв і традицій, це гаряче почуття свого людського й національного обов'язку.

  Це свято є найулюбленішим для наших козачат, тому завжди проходить змістовно і цікаво.

 Смакуємо по-козацьки

         Відгомоніли століття з того часу, як в пониззі Дніпра, за його порогами, мужні і волелюбні лицарі заснували Запорізьку Січ.

А пам’ять живе. Тому з метою виховання пошани до історичного минулого, допомогти дітям осмислити свою особистість як частину великого українського народу, у навчально-виховному комплексі проходить тиждень «Козацької слави».

Розпочався  тиждень з конкурсу «Козацька страва», в якому учні показали свої знання з історію козацтва та мали змогу збагатити знання про  кулінарні традиції українців.  Розмаїття страв  вражало, кожен рій старанно  презентував свої страви. Але козацька   нагорода знайшла своїх героїв, переможцями стали   рій  «Побратими» (11 кл.), почесне друге місце посіли рої «Варта» (9 кл.) та «Січ» (6 кл.), трішки поступалися у презентації своїх страв рої «Козацька шабля» та «Варта», тому й посіли третє місце.«Серця віддаємо вчителю»

        Цього року Свято вчителів було особливим.

         День у школі розпочавсь з привітання вчителів по радіо «Шкільна країна»: звучала гарна музика, учні вітали вчителів прекрасними віршами та запросили  всіх до нової української школи: «Школи мрій та бажань!». Після чого розпочався  квест для вчителів  «Перезавантаження». Учителі мали можливість знову  відчути себе учнями і відвідати уроки  музичного  мистецтва, захисту Вітчизни , української мови та хореографії. На першому уроці і розпочалося «перезавантаження»:  улюблені пісні,  гумористична сценка «Музичний  капелюх», в якій дізналися про що ж  мріють учителі.             

         Тема другого  уроку:  Підготовка молоді до  служби в  Збройних силах України, де з  учителями  проведено гру «Влучний стрілець». На уроці української мови учасники мали змогу попрацювати в групах, розгадати загадки . Завершився квест   танцювальним флешмобом  на уроці хореографії.

Приємною нотою в цей день також став концерт. Головними учасниками дійства став випускний клас, який привітав вчителів не тільки теплими словами, а й чудовими квітами.

Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою.

 

                                       


                                                        «Фестиваль чорнобривців»

 У народі кажуть: "Без верби і калини нема України". А хіба можна уявити її без яскравих жовтогарячих чорнобривців? Чарівна сила цих квітів не тільки у їхній красі. Вони здатні передати складну гаму потаємних людських почуттів, розповісти про радість і печалі, нагадати давно минулі події.

Із самісінького ранку приміщення навчально-виховного комплексу наповнювалося  ароматом чорнобривців.  Бо сьогодні відбувався «Фестиваль чорнобривців». У фойє розмістилися квіткові панно та композиції, в яких учні  втілюють у життя цікаві та креативні ідеї. Зупиняли погляд «Смачна піца»(10 кл.), «Мир – це спокій у сім'ї»(8 кл.), 

«Українкою вродилася…» (учениці 3 кл.),  «Прощавай бабине літо» (7 кл.)

 

Завдяки  вихованцям ДНЗ на фестиваль потрапили «Чорнобривчатий їжачок», «Черепаха» та «Гусінь».

«Фестиваль чорнобривців»  подарував   багато вражень та позитивних емоцій.«Увага! Діти на дорозі!»

         Протягом вересня у навчально-виховного комплексу проходив Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».         Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах.  До проведення заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму залучилися  працівники нашої школи, учні, батьки  – всі ті кому небайдуже збереження дитячого життя на дорозі.
       Щоб нагадати дітям 
Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класні керівники провели  Єдиний урок  з правил безпечної поведінки на дорозі та відео перерви «ДТП – сумна статистика сьогодення» 
      Пройшов  показ мультфільмів «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів        1-5 кл.) та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам»  (для учнів 6-11 кл.).    Відбулися практичні заняття для молодших класів «Живе перехрестя»,  виховні години:  «
Страшна дорожня статистика», «Азбука вулиць та доріг» та велопробіг  «Наш друг - дорожній рух».

       Дуже вдало проведена сюжетно - рольова гра  «Водії і пішоходи» та театралізована казка «Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди» в ДНЗ «Веселка». 
«Навколо світу»

 проведення Тижня географії 

 З 17 по 21 вересня було проведено Тиждень географії, який проходив згідно плану. Метою проведення заходів було поглиблення знань учнів з географії, розширення наукового світогляду, підвищення інтересу до географічної науки, дослідження навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, виховання інтересу до вивчення географії.

 Програма Тижня географії «Навколо світу» була розроблена таким чином, щоб могли бути задіяні усі учні середніх та старших класів. А за активну участь усі учасники мали можливість отримати «бонуси», для покращення балу з географії.

 Протягом тижня були проведені такі заходи:

Понеділок (17.09.2018р.) Загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю  тиждня географії у школі

 Вівторок (18.09.2018р.) Конкурс “подорож у країну Кросвордію”

Середа (19.00.2018р.) Оголошення конкурсу на географічний малюнок “Збережемо планету для нащадків”

Четвер (20.09.2018р.) Географічний КВК для учнів 8-10 класів 

П’ятниця (21.019.2018р.) Закриття тижня географії у школі. Підбиття підсумків конкурсів. Нагородження переможців. 

Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювало учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнями.

 Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентністного та особистісно-орієнтованого підходів.

 Переможцями тижня стали учні 8 кл., які вибороли 1-ше місце у конкурсі знавців географії світу у георафічному КВК. Допитливими та кмітливими виявилися 6, 9 та 10 клас, які посіли другі та треті місця у змаганнях та довели усім, що географічна наука їм не байдужа, а навпаки, необхідна. Найактивнішими у змаганнях стали такі учні:  Нечипоренко Олександр (10 клас), Подгорний Вадим (9 клас), Ляшко Вадим (9 клас), Джулай Микола (8 клас), Тертична Марія (7 клас)

 Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями.

Учні показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції.

      21 вересня – Міжнародний день миру

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наш навчально-виховний комплекс.  В класах проведені були  бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Відбулася виставка дитячих малюнків «Мир очима дітей». Бібліотекарем школи був проведений інформаційний журнал “Міжнародний день миру”. Початкова школа не стояла осторонь цих заходів, вони створили колективну роботу – плакат на тему «День Миру». Яскраво в цей день виглядала і стіна думок «Я голосую за мир» та колаж «Мир твоїми руками», де учні мали можливість показати наскільки важливими є мир, свобода, добро і повага.

Існує думка про те, що якщо багато людей чогось прагнуть, про щось постійно думають, мріють, то думки можуть матеріалізуватися. Тому сьогодні, як ніколи, прагнемо миру і всі наші слова та дії «кричать»: «Ми за мирне життя!», «Миру бути!». 

                              
         
                                                    І знову перемога...

         Відповідно до Положення про проведення  відкритого турніру Канівської районної ДЮСШ «Колос» з футболу серед юнаків 2001-2004 р.н. та             2005-2007 р.н.,  з метою популяризації та подальшого розвитку дитячо-юнацького футболу в районі 14.09 на футбольному полі с. Межиріч та спортивному майданчику  Межиріцької  ЗОШ було проведено відкритий турнір Канівської районної  ДЮСШ «Колос»  з футболу серед юнаків 2001-2004 р.н. та 2005-2007 р.н. 

         У турнірі серед юнаків 2005-2007 р.н. взяли участь дев'ять команд. Перемогу здобули учні Межиріцької ЗОШ, команда учнів Ліплявського НВК посіла ІІ почесне місце.

        Серед юнаків 2001-2004 р.н. приймали участь команди Таганчанської ЗОШ, Бобрицького НВК, Степанецької спеціалізованої школи та Ліплявського НВК.

         У вирішальній грі зустрілися команди Степанецької спеціалізованої школи та Ліплявського НВК. У запеклій боротьбі, з рахунком 2:1,  І місце посіли юнаки Ліплявського НВК. Переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубком.

         Молодці!!!  Бажаємо успіхів нашим командам та учителю фізичної культури Хорошуну М.О. й надалі здобувати призові місця.


        «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

         З  03.09. по  07.09.2018 року в  Ліплявському навчально-виховному комплексі  проводився Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

Серед учнів 1-4 класів пройшов конкурс малюнків «Спортивний феєрверк», а також  естафета  «Старти надій».
Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання  з баскетболу (кидки в кільце),  дартсу, футболу та волейболу серед учнів 5-11 класів.
         Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

         
               
         

  «Завжди  поспішаємо на допомогу»

         На прохання громадської організації „ Волонтер –К”  у  навчально – виховному комплексі було оголошено  з     03 вересня     2018 року  про початок  волонтерської акції  „ У єдності – ми сила”.

         В акції беруть участь усі учні школи та вихованці дитячого садочка. Традиційно збираються продукти харчування для бійців. До продуктових посилок учні кладуть свої листи та малюнки.

          
             Свято Першого вересня

        Свято 1 вересня – особливе свято. Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвоника.

       У цей день , 1 вересня 1978 року, гостинно відкрила двері  школа учням, учителям та батькам. Відтоді минуло 40 років. І сьогодні з ювілеєм школи прийшли привітати колишні працівники навчального закладу та представники влади. Зокрема, на свято завітали: голова Канівської державної адміністрації Д.М.Шелест, заступник голови Канівської державної адміністрації Т.П.Жівотова,  начальник відділу освіти, молоді та спорту   Канівської державної адміністрації А.М.Бабенко, голова Ліплявської ОТГ С.В.Геращенко, представник Дніпровської філії „ Урожай”, фахівець з питань оренди землі і майна Н.М.Хворостина, директор фермерського господарства „ Едельвейс” І.М.Слюсар, колишній директор Ліплявської середньої школи В.М.Дорошенко, за часів роботи якого була побудована школа.

         Як  здавна заведено, гості завітали з подарунками. Щоб тепло, здоров’я та діти в школі завжди були начальником відділу освіти, молоді та спорту   Канівської державної адміністрації А.М.Бабенко від Ліплявської ОТГ було подаровано електропилку та холодильник для шкільної їдальні.  Учням 1 класу для роботи в умовах нової української школи представником Дніпровської філії „ Урожай” - фахівцем з питань оренди землі і майна Н.М.Хворостиною від Дніпровської філії „Урожай” було подаровано  телевізор з USB-порталом. Учням   та вчителям  для роботи за новими освітніми вимогами головою Ліплявської ОТГ С.В.Геращенком був подарований телевізор з USB-порталом.

     Друга частина свята пройшла в актовій залі школи, де директор школи Г.М.Кубар вручила Подяки представникам організацій, які зробили вагомий внесок у розвиток освіти та матеріально – технічної бази Ліплявського навчально –виховного комплексу.

        Свято з нагоди 40-річчя відкриття школи та Першого дзвоника завершилося святковим концертом.

           


ć
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Галина Миколаївна Кубар,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Галина Миколаївна Кубар,
2 бер. 2018 р., 01:42
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Галина Миколаївна Кубар,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Галина Миколаївна Кубар,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments