НОВИНИ

У казковий час Рік Новий прийшов до нас...

          Свято Нового року – це завжди радість для дітей. Це одне з найкрасивіших свят, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям радість і добро, сміх та веселощі. Це – гарний настрій, святкові костюми та подарунки.

Весело та цікаво проходили  новорічні ранки в нашому навчально-виховному комплексі. Цікаві та різноманітні номери зробили  новорічні  святкування  незабутніми.

         На святі діти співали танцювали, розказували вірші, перенесли всіх у захопливу новорічну казку. В кінці свята всі дітки отримали від Мороза та Снігурочки новорічні подарунки.

Для гостей учні підготували «Казковий зореліт», проявивши свою акторську майстерність.         

Веселощі, жарти, танці, співи, хоровод, вітання Діда Мороза, Снігуроньки… Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

Успіхів всім, щастя і благополуччя!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Педагог- організатор    Джуриленко Л.А.

ОЙ, ХТО, ХТО МИКОЛАЯ ЛЮБИТЬ

Святий  Миколаю,
Я тебе благаю:
Пошли щастя й світлу долю
Ліплявському краю…

Насичений  подіями  рік  добігає кінця, і наступила  довгоочікувана  казкова пора, коли дива стають реальністю.

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Цього року дітлахи  з нетерпінням чекали цього дня, адже сьогодні, 19 грудня, у День СвятогоМиколая в Ліплявськомунавчально-виховному комплексі неперевершеної краси ялинка засяяла  різнобарвними  вогнями. Відкриття новорічної ялинки  започатковує низку веселих новорічних свят з подарунками та казковими дивами.

У рамках святкової  програми для дітей проведено розважально-ігрову  програму за участю Святого Миколая.  Вихованці ДНЗ «Веселка» та учні 1-4 класів брали участь у конкурсах, святкових іграх, співали новорічних пісеньта водили хороводи  біля  ялинки разом із  казковими героями.

Го­лов­ний  гість  дій­ства – Свя­тий  Ми­ко­лай – побажав усім й надалі залишатися старанними, працьовитими, гарного настрою, веселих свят та незабутніх  зимових  канікул.

Та яке ж свято без подарунків? Дитячі  мрії   здійснюються! І Святий Миколай з великим задоволенням  подарував  малечі багато солодощів безліч  позитивних  емоцій та вражень!

Педагог-організатор        Джуриленко Л.А.Нехай моя ялинка залишиться у лісі

Уже стало доброю традицією, що учні Ліплявського НВК своїми творчими роботами висловлюють протест проти вирубування ялинок.  Так  з метою формування в учнівської молоді екологічної культури та шанобливого ставлення до природних багатств, виховання почуття любові до рідної землі, бережного ставлення до зелених красунь лісу – ялини і сосни, а також розвитку естетичного та художнього смаку, розвитку творчих здібностей та пошуку альтернативи головному атрибуту новорічних свят  у Ліплявському навчально-виховному комплексі проходила екологічна акція «Нехай моя ялинка залишиться у лісі».

Ця акція викликала жвавий інтерес учнів, батьків, вчителів і створила святковий настрій та атмосферу напередодні Новорічних свят. Учні молодших класів були нагороджені в номінаціях «Новорічна фантазія», «Оригінальність», «Зимова казка», «Загадковість».  Варто відзначити колективні роботи 5, 7 , 10 та 11 класів, кожна з яких по своєму красива і казкова.
          Всі роботи вирізняються яскравими кольорами та креативними рішеннями, адже вони виготовлені ще й із незвичних матеріалів – серветок, шишок, мішковина, цукерок, паперу, пінопласту, деревини і навіть макаронів.

Кожна з власноруч виготовлених красунь – неповторна! Кожна дає змогу зрозуміти: ми можемо обійтися без того, щоб нівечити ліс. 

Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

              Свято наближається!

  Саме улюблене і довгождане зимове свято у дітвори – це, звичайно, Новий рік.
Всі діти люблять робити картинки і листівки з кольорового паперу. Чому б не скористатися їх любов'ю до вирізання та приклеювання, і не зробити новорічну аплікацію. Будь-яка тематика, пов'язана з Новим роком буде доречним. 
             Новий рік – це свято, яке займає в наших серцях особливе місце. Його з нетерпінням чекають практично у всі. Однак до моменту, коли свято постукає в наш будинок, потрібно гарненько підготуватися! Звичайно, декор шкільного класу вимагає особливої уваги – кожному вчителеві і учневі хочеться, щоб саме їхній шкільний кабінет став самим яскравим і незвичайним. Тому діти з великим задоволенням присвячують час творчості – вирізають сніжинки, розвішують іграшки. Цей веселий і цікавий процес настільки захоплює хлопчиків і дівчаток, що вони готові залишатися в школі після уроків, щоб створити у класі теплу, затишну та святкову атмосферу. Створення хенд-мейд прикрас сприяє розвитку у дітей естетичного смаку, створює позитивну атмосферу і зміцнює колективний дух.  Ми зібрали прості і незвичайні майстер-класи з виготовлення виробів!
Незабутні враження залишились в учнів 11 класу від майстер-класу з розпису новорічного печива. Це не вперше проводиться в нашому навчально-виховному комплексу. Для печива учні виготовляли спеціальні коробочки, які також оздоблювали.

Заступник директора з НВР       Прошак Н.Є.
Ми за здоровий спосіб життя

Відповідно до спільного наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації та КЗ «Канівський центр первинної  медико-санітарної допомоги» Канівської центральної районної лікарні від 09.11.2018 року № 167-О та річного плану  виховної роботи навчально-виховного комплексу  на 2018/2019 навчальний рік  «Про проведення  місячника  «За здоровий спосіб життя» у закладах загальної середньої освіти району та з метою     позитивної мотивації  на здоровий спосібжиття в школярів, у Ліплявському НВК  з 12.11.2018 по 14.12.2018 року проводився

Місячник «Ми за здоровий спосіб життя».  Поняття  «здоровий спосіб  життя»  розглядалося у співвідношенні  тріади: здоров’я – здоровий спосіб життя – культура здоров’я.

Тематика та форма проведення заходів підбиралися з урахуванням вікових  можливостей та  інтересів дітей і спрямовувалась на те, щоб учасникам було цікаво, весело, а найголовніше – результативно.

З метою формування комплексу знань та навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я та вироблення власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя до навчально-виховного комплексу завітали сімейний лікар Хроленко Т.М. та стоматолог Півень Р.О., які провели  бесіди та міні заняття для учнівської молоді:«Здоров’я починається з малого»,   «Що ми їмо? Азбука харчування», «Гігієна – запорука здоров'я». Змусили учнів замислитися, щодо способу життя,  й міні-лекторій медичної сестри Дарнобіт В. І. «Складові частини здоров’я»,« Вплив алкоголю, наркотиків та тютюну на організм людини».

Активну участь в організації та проведення  місячника взяли класні керівники та класоводи, провівши ряд заходів:

 

Назва заходу

Клас

Термін

Відповідальні

1.

«Тварини  довкола нас і нашездоров’я»

1

 

Галюк Л.І.

2.

«Здоров’я – найбільше  багатство»

2

 

Шевченко С.М.

3.

«Країна міцного  здоровя»

3

 

Степанець Л.О.

4.

«Що  таке  вітаміни?»

4

 

Міщенко Л.К.

5.

« Вплив  позитивних і негативних  емоцій  на  здоров’я людини»

5

 

Галюк Т.В.

6.

«Обираємо  здорову  їжу»

6

 

Герман С.М.

7.

«Розвиток і збереження  здоров’я»

7

 

Самотуга О.В.

8.

«Здоровя у моєму  житті»

8

 

Коломієць М.М.

9.

«Моє   життя – мій  вибір»

9

 

Юхименко С.Ю.

10.

«Ми обираємо здоровий спосіб  життя»

10

 

Сергієнко Л.О.

11.

«Підлітки і здоровий спосіб  життя»

11

 

Міщенко Т.І.

Під керівництвом педагога-організатора відбулась акція «Ми за здоровий спосіб життя», в ході якої учні обмінювались досвідом загартування організму, взяли участь у вікторині «Що я знаю про здоровий спосіб життя?». В ході акції члени учнівського самоврядування проводили просвітницьку діяльність по даній проблемі.

Розуміючи, що різноманітні способи загартування організму, фізкультурно-оздоровчі заняття є невід'ємною складовою здоров'я кожної людини хореографом було проведено спортивно-розважальну програму «Гімнастичні вправи для правильної постави» для учнів 2- 4 класів.
          Практичним психологом проведено анкетування: «Вивчення стану вживання учнівською молоддю наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління», «Моє життя в сім’ї та в школі» (для учнів 5-8 класів), профілактична бесіда «Попередження суїцидальної  поведінки серед підлітків» (для учнів 9-11 класів) та« Свято гарного настрою»(для учнів 1-4 класі.

З метою формування серед підлітків фізично і морально здорових, сильних, всебічно розвинених; спонукання молоді до активного способу життя; виховання в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті, мотивації школярів до самовиховання, прагнення здорового способу життя, активної громадянської життєвої позиції соціальним педагогом проведено година спілкування з елементами тренінгу «Бути здоровим – престижно»  та брейн-ринг «Здорові діти – здорове майбутне».

Заходом, який відкрив даний місячник у дошкільному навчальному закладі «Веселка»,  стала спортивна розвага для дітей старшої та різновікової групи «Веселі естафети». Крім цього, вихователі проводили з дітьми бесіди на тему збереження та зміцнення здоров’я, дидактичні ігри, ігри-заняття на тему «Здорового способу життя»,  читали багато художніх творів: оповідань, казок, віршів. Не обійшлося й без мультфільмів, малята  мали змогу переглянути повчальні «Уроки тітоньки Сови».                                                                   

По всіх вікових групах оформлені папки – пересувки для батьків на такі теми: «Це корисно знати всім», « Як дбати про здоров’я дитини».

Формування здорового способу життя в навчально-виховному комплексі  не обмежується проведенням місячника, тому учні спільно з класоводами та класними керівниками постійно  акцентували увагу учнів  саме на    визначення ціннісних орієнтацій, інтересів та уявлень, потрібних для здоров'я.

Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

Перший раз у Нову українську школу

Сучасна  школа має новий виклик – реформа освіти. Концепція Нової української школи передбачає чимало змін: запровадження навчальних центрів, нові меблі, широке використання ІТ – технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання, що здійснюється через такі осередки:

1.     Осередок навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями;

2.     Змінні тематичні зони;

3.     Осередок для гри;

4.     Осередок  художньо-творчої  діяльності;

5.     Куточок  живої природи;

6.     Осередок відпочинку;

7.     Дитяча класна бібліотека;

Осередок  вчителя, оснащений  столом, стільцем, комп′ютером, принтером, ламінатором.

В нашій школі створені всі умови для роботи учителя та навчання учнів в Новій українській школі.

Учитель 1 класу Галюк Л.І.  спостерігає за діяльністю дітей в усіх осередках, а діти мають можливість безпечно переміщуватися, мають місця для зберігання особистих речей.

У початковий період навчання дитини у 1 класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду. Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до систематичного навчання забезпечуватиме її  подальший розвиток, успішне навчання і виховання.

Особливу увагу учитель Галюк Л.І. приділяє збереженню та зміцненню  фізичного здоров′я  учнів, їх моральному  та громадянському вихованню. Вона вміло налагодила зв’язки з батьками, практичним психологом Верхогляд Ю.Л., медичною сестрою Дарнобіт В.І. та вихователем групи продовженого дня.

Результатами такої співпраці є:

  •    краще вивчення індивідуальних можливостей  та стану здоров′я  кожного першокласника;
  •    здійснення особистісного орієнтованого навчання та виховання;
  •    впровадження здоров′язберігаючих технологій освітнього процесу;
  •    бесіди з батьками на психолого-педагогічну тематику.

Велику увагу  адміністрація та педагоги  Ліплявського навчально-виховного комплексу приділяють дизайну освітнього середовища, який спрямований на розвиток дитини і мотивації її до навчання.

Якою буде дитина в Новій українській школі?

Навчимо – побачимо…

Директор НВК   Кубар Г.М.
Біль і пам'ять Чорнобиля

Події 32-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська  катастрофа є болем для всієї України. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і в грудні вже стало доброю традицією  вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм  життям, захищаючи нас від атомного лиха. Адже  саме в цей день, 14 грудня, було завершено будівництво саркофагу.

Чорнобиль  для нас ніколи не стане минулим, саме тому 14 грудня в День  вшанування  ліквідаторів наслідків  аварії на ЧАЕС в Ліплявському навчально-виховному комплексі проведена година-реквієм «Біль і пам'ять  Чорнобиля».

Учні школи зустрілися з ліквідаторами наслідків  Чорнобильської катастрофи, без самовідданого героїзму яких, наслідки могли б бути набагато гірші. На знак своєї шани та подяки школярі подарували героям власноруч виготовлені «журавлики», символ миру й пам′яті.

З щирими словами вдячності та побажаннями міцного здоров’я, довголіття, благополуччя та впевненості у завтрашньому дні до ліквідаторів звернулись голова  спілки ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЄС  Дубенець Василь Іванович та директор навчально-виховного комплексу Галина Миколаївна Кубар.

Присутні  хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих під час ліквідації найстрашнішої аварії людства.

          Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС нашого району, які, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати  наслідки найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття.

Хай завжди  поруч з Вами буде людська  подяка за Ваші  добрі  справи!

Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської  катастрофи, а пам’ять про ті події  навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

 МИ ВДЯЧНІ ВАМ, ГЕРОЇ!

 Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
Діти – дзеркало батьків

До Дня Збройних сил України у Ліплявському НВК для учнів 2 клас було проведено родинне спортивне свято. Розпочалося свято вітальним словом дівчаток, які заспівали жартівливих  пісень та розіграли веселі сценки.

Друга частина свята була присвячена спортивним конкурсам.  Змагалися батьки із синами, колишні захисники Батьківщини з майбутніми, але перемогла  все одно ДРУЖБА!  

Свято завершилося заняттям з елементами тренінгу для батьків «Діти – дзеркало батьків». У ході якого  були використані різноманітні форми роботи: вправи «Вітаю Вас», «Я мрію, що моя дитина…», «Я – хороший вихователь», «Як звертатись до дитини», міні-лекція «Три шляхи у вихованні», гра «Чарівна скринька» та «Побажання». Учасники усвідомили механізм діалогічного спілкування та конструктивної взаємодії з дітьми у сім'ї.

Тепла атмосфера свята залишила приємний слід і покликала зробити такі сімейні заходи традиційними.

                                                                                                                                                                                     Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
День Збройних сил України

 6 грудня 2018 року в нашій школі було проведено ряд заходів приурочених Дню Збройних сил України. Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.  

В рамках патріотичного виховання учнів було проведено засідання круглого столу «Загальний військовий обов’язок», на який завітали учасники АТО з Ліплявської ОТГ. Учні 9-11 класів брали участь у спортивних змаганнях «Нумо, хлопці!». Майбутні захисники мали можливість показати вміння зі стройової   та вогневої підготовки, перетягування канату, а також продемонстрували справжні чоловічі якості – спритність, витривалість, силу та наполегливість.

Хлопці довели, що вони справжні чоловіки – майбутні захисники Вітчизни.  

Для учнів 1-5 класів у Ліплявському НВК проведено акції «Малюнок на фронт» та «Лист солдату».

Всі учасники  проведених заходів  зрозуміли основне –  тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.

Від щирого серця вітаємо з Днем Збройних сил України!

Бажаємо доброго здоров’я, щастя, радості, чистого та мирного неба!

                                                                                                                                                                                      Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.МИ  – ВОЛОНТЕРИ

5 грудня – Міжнародний день волонтера. Сьогодні волонтерство стало в Україні затребуваним, як ніколи, адже направленої  допомоги потребують солдати нашої армії, окремі підрозділи, переселенці, поранені в АТО  та їхні родини.

 Ніколи не залишались осторонь  учні, батьки та вчителі Ліплявського навчально-виховного комплексу, які долучалися  до  благодійних акцій, збирали продукти, речі.

         Цього року  в День волонтера учні виготовили своїми руками «Рушник побажань», на якому кожен мав змогу написати теплі слова підтримки нашим воїнам.  Крім того, учні 9-11 класів мали змогу відвідати інтелектуальну  кав'ярню, де в дружній атмосфері обговорювали різні життєві ситуації, аналізували їх і знаходили шляхи виходу. Діти в котрий раз усвідомили значимість слова волонтер, милосердя.

         По закінченню кожен   поділився пропозиціями й запропонував волонтерські заходи на майбутнє.

                                                                                                                                                                                       Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.


Діти повинні жити в любові, добрі...

Як уникнути конфліктів з власними дітьми?” нещодавно таке питання було на обговоренні на загальношкільних батьківських зборах в Ліплявському навчально-виховному комплексі.

Та чи можна жити без конфліктів? Можна, коли існує колектив однодумців, які однаково розуміють суть проблеми, виявляють готовність до її вирішення мирним шляхом, отже, готові до компромісу. Чи значить що, конфліктів слід щораз уникати?   Як бути в таких ситуаціях?  Що впливає на особистість дитини? На всі ці запитання батьки мали можливість отримати відповіді. Розкриваючи це важливе питання була використана презентація , яка розроблена на основі опитування учнів.

Не менш важливою на батьківських зборах для обговорення була тема  про булінг в учнівському середовищу. Прийнято вважати, що булінг – це не лише моральне, інколи фізичне пригноблення слабшого, але все набагато складніше. Уже сьогодні виділяють чотири його різновиди: вербальний (словесний), фізичний, соціальний, кібербулінг.

  У багатьох країнах є закони і правила, що стосуються знущань.  У тому числі і в Україні. 

02.10.2018 року Верховна Рада України у першому читанні прийняла законопроект № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

У законопроекті пропонується законодавчо визначити поняття «булінг» - як моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Крім того, пропонується встановити адміністративну відповідальність за булінг у         вигляді штрафу в розмірі від 340 грн. до 850 грн., а за повторний випадок булінгу              протягом року, або булінг щодо неповнолітнього або вчинений з особливою жорстокістю – від 1700 грн. до 3400 грн. За булінг вчинений малолітніми, або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, передбачається накладення штрафу на батьків таких осіб у розмірі від 340 грн. до 850 грн.

В усі часи для нормального розвитку діти потребували батьківської любові, турботи, розуміння, захисту від негативних зовнішніх впливів, адже в дитини тендітна, кришталева, крихка душа, поранити і розбити яку легко грубим словом та зневагою. Утім не лише батьківською увагою зумовлюється розвиток особистості дитини. На цей процес, від народження і впродовж зростання, впливає соціальне та інформаційне середовище, що оточує дитину..

Лише любов, добро, увага, дорослих до дитини забезпечать відкритість у стосунках, психологічну атмосферу довіри і взаєморозуміння.

Заступник директора з НВР    Прошак Н.Є.Місячник пожежної безпеки

Легенда говорить, що  Прометей подарував людям вогонь, який зігрівав їх в холодні пори року, слугував для приготування їжі, освітлення. Він хотів полегшити їм життя, але Зевс, дізнавшись, розгнівався. З того часу вогонь не лише приніс користь людям, але став їхнім ворогом.

 Саме з метою поліпшення профілактичної роботи з пожежної безпеки, формування в учнів навичок обережного поводження з вогнем, свідомого відношення до дотримання правил пожежної безпеки; виховання у дітей розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки та з метою навчання діяти в різноманітних надзвичайних ситуаціях, надавати першу медичну, само - та взаємодопомогу, з 05.11. по 30.11. 2018 р. у  Ліплявському навчально-виховному комплексі проводився місячник пожежної безпеки.

У рамках місячника проведено інструктажі з учнями щодо дотримання правил пожежної безпеки, проведено навчання персоналу з правил пожежної безпеки, практичне відпрацювання правил користування первинними засобами пожежогасіння,  оновлено  куточки з безпеки життєдіяльності, включивши  правила  поведінка у надзвичайних ситуаціях.

Класними керівниками проведені виховні години:

№п/п

Зміст заходу

Дата

Клас

Відповідальні

1.

«Пожежна безпека. Правила поводження під час пожежі»

09.11.

1 клас

Галюк Л.І.

2.

«Сам  удома. Протипожежна безпека»

13.11.

2 клас

Шевченко С.М.

3.

«Пожежна безпека в побуті»

14.11.

3 клас

Степанець Л.О.

4.

«Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває»

16.11.

4 клас

Міщенко Л.К.

5.

«Правила безпеки при використанні побутових газових приладів»

20.11.

5 – 6 класи

Герман С.М.,

Салюк  Т.В.

6.

«Пожежники на захисті життя і здоров’я людей»

21.11.

7 клас

Самотуга О.В.

 

7.

«Умови виникнення та основні причини пожеж»

23.11.

8 клас

Коломієць М.М.

8.

«Необережність, яка може стати трагедією»

27.11.

9 клас

Юхименко С.Ю.

 

9.

Диспут «Безпечне життя» (моделювання ситуацій)

28.11.

10-11класи

Міщенко Т.І, Сергієнко Л.О.

 

Протягом місячника був проведені конкурс малюнків «Скажемо пожежам: «Ні!» та радіохвилини  «Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна!», «Скажімо наше дружнє «НІ!» усім пожежам на Землі!». Розроблені пам’ятки  щодо правильного поводження з вогненебезпечними, невизначеними предметами та речовинами. На загальношкільних батьківських зборах проведені бесіди про дотримання правил протипожежної безпеки, надані рекомендації щодо дій населення під час запаху газу.

Медичною сестрою проведенні  міні-лекторії  «Сам собі рятувальник» та практичні уроки: «Надання першої долікарської допомоги» для учнів

 7 – 9 класів .

У ДНЗ «Веселка» роботу проводили із залученням дітей до різних форм роботи:

         Бесіди: «Сірник не чіпай - в сірниках вогонь», «Малятам про вогонь», «Добрий і злий вогонь», «Якщо виникла пожежа», «Праця пожежників».

Знайомство з художньою літературою: С.Маршак «Що горить?»,«Розповідь про невідомого героя», «Кицькін дім»,Т.Фетисова «Куди поспішають червоні машини»,  А.Шевченка «Як ловили Уголька»,      В. Загороднюк «Його величність Сірничок», О.Орач «Вогонь».

Ігри: сюжетно – рольові «Виклик пожежників», «Їдемо на пожежу», дидактичні «Засоби пожежогасіння», «Як уникнути неприємностей», «Горить – не горить».

Вихованців ознайомлено з пожежним  куточком та з первинними засобами пожежогасіння: піском, відрами, лопатами, вогнегасником.

                                                                                                                                                                                    Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Щедра годівничка

Вже котрий рік учні Ліплявськго НВК беруть активну участь у акції-конкурсі  “Щедра годівничка”, мета якої довести до свідомості учнів необхідність збереження різних видів зимуючих птахів; розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація їх охорони ; виховання у дітей поваги та бережливого ставлення до природи та бажання допомогти зимуючим птахам вижити у скрутні зимові місяці.

В акції взяли участь учні 1-4 класів. Учні та їх батьки дуже відповідально та творчо підійшли до роботи і, як результат, аж  42 виготовлені годівнички   різного розміру, кольору та матеріалу. Виготовляли годівнички з дерева, картону, пакетів, очерету.  Годівнички вийшли на славу – красиві й ошатні. Сподіваємось, що вони сподобаються нашим пернатим друзям.

         По закінченню акції юні захисники пташок  розмістили  годівнички  на території школи.

Завдяки турботі дітей  у нашому краї не зникне пташиний  спів.

Адміністрація навчально-виховного комплексу  висловлює особливу подяку учням та батькам, які активно долучилися до акції!

                                                                                                                          Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Свято "Як діти Осінь проводжали"

Свято в дитячому садочку –  це найяскравіший момент у житті дитини, який надовго запам’ятовується. Тому вихователі  ДНЗ «Веселка» проводять велику та кропітку роботу щодо підготовки заходу.

Цього року свято « Як діти Осінь проводжали» це феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. На святi були присутнi герої королева Доброти та Фея Зла. Казкова королева проводила різноманітні iгри, конкурси та закликала всіх малюків творити добро від щирого серця, а Фея Зла  намагалася у всьому перешкодити, але наприкінці свята навіть вона зрозуміла «золоте правило етики»: стався до інших так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе. Все свято супроводжували повчальні інсценівки,  запальні танці та веселі дитячі пісеньки.

Проявляти добрі наміри у своїх діях повинна старатися кожна людина щодня.

Справжня доброта не чекає похвали або подяки.

Пам’ятайте: скільки в людині доброти, стільки у неї й життя.

 


         Цікавим  було тематичне заняття „Щедра осінь” у різновіковій групі дошкільного навчального закладу, мета якого - узагальнити знання щодо осінніх змін у природі, житті тварин, людей; повторити назви пір року, осінніх місяців;  розвивати зв’язне мовлення, спонукати до відповідей повними реченнями, обґрунтовування думки; тренувати моторику рук; виховувати допитливість, прагнення до отримання нових знань дослідницьким шляхом.                                                                                                

   Усі дітки із задоволенням розгадували загадки, працювали в групах,  парах, розказували віршики, прославляючи осінь за її красу та врожаї.

         Сьогодні в ДНЗ „Веселка” панують святкова атмосфера, веселий настрій та яскраві емоції.

                                                                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
Скорботний листопад... 

Пам’ять людей про Голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали роки, десятиліття… Довго чекали, але дочекались коли ожила, прокинулась людська пам’ять і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії.

З метою  вшанування  пам’яті безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей; дотримання традицій  вшанування помер­лих і загиблих під час голодомору 1932-1933 рр.; виховування  в учнів особистісних  рис громадянина України, патріота, в Ліплявському навчально-виховному комплексі було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. Напередодні, члени учнівського самоврядування виготовили "Панно пам'яті про Голодомор": картографічну територію України, зафарбовану в темний колір, що символізує трагічні події Голодомору 1932-1933 років та символічні червоні маки і жовті колоски. Ці колоски та маки-вогники нагадують нам, що ми не маємо права забути мільйони жертв Голодомору.

 У шкільній  бібліотеці  організовано  виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «Ціна йому життя…». Діти підготували змістовні інформаційні вісники «Скорботний листопад», «Голодний 33».

Для учнів 7-11 класів проведено захід-реквіємі "Згадайте нас, бо ми колись жили". Учні  переглянули документальний фільм зі спогадами очевидців страшного голоду, що дало змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі.  Наприкінці заходу школярі хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних…

Звертаючись до учнів, директор навчально-виховного комплексу Кубар Галина Миколаївна закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті 24.11.2018 року о 16:00.

                                                                                                                                                          Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Ми гідні називатись українцями

21 листопада, у День Гідності та Свободи, ми вшановуємо громадянський  подвиг, патріотизм і мужність учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності. 
         Цими днями уся країна згадує про ті натхненні і трагічні дні, Небесну Сотню, волонтерів, «легітимну» владу і, звісно, про справжніх живих героїв, що, долаючи біль і страх, боролися, загоювали рани і знову поверталися до палаючих барикад.

З нагоди  відзначення п’ятої річниці Дня Гідності і Свободи у навчально-виховному комплексі  проведено ряд виховних заходів. Розпочався День Гідності з  інформаційної радіо хвилини та хвилини мовчання . Вчителями – предметниками проведено п’ятихвилинки «Україна гідна свободи», «Наш символ гідності та свободи»,  на яких вчителі розповіли про утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, донесли об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддали належну шану патріотизму й мужності громадян. Учні 11 та 10 класів отримали грунтовну інформацію про перебіг революції, її причини та наслідки завдяки уроку-реквієму «Вшануймо честь і подвиг Героїв». Для учнів 5-6 класів проведено майстер-клас  по виготовленню ангелочків.

Для учнів 1- 4 класів проведено  тематичні заняття патріотичного спрямування «Ми – маленькі патріоти», «Україна – моя єдина», «Мій рідний край, що зветься Україно!» та конкурс малюнків  «Пишаюся тобою, Україно!»

       Кожен з нас усвідомлює, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави.


                                                                                            Слава Україні!
                                                                                            Героям слава!


                                                                                                                               Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.«Смачно як у мами»…

 Всіх на ярмарок ми кличем

                                                                                                                    І не пішки, а бігом

                                                                                                                                  Тож збирайтесь веселіше

                                                                                                                            Всі на ярмарок гуртом

                                                                                                                                 Та про гроші не забудьте

                Щось продав, а щось придбав

                                                                                                                           Ще й вареників наївся

                                                                                                                               Хто ярмарок не проспав 

 Пройнявшись атмосферою, яка панувала на фестивалі вареників,  учні початкових класів провели ярмарок  «Смачно як у мами». Кожен клас підготував представлення  із доброзичливими побажаннями.

       Жарти сипалися і розлягався сміх. Добре посвяткували. Учасники дійства, довели що вміють не тільки навчатися й добре відпочивати, а ще  смачно готувати.

         Наостанок козачата ще раз нагадали:

          Є вареники у хаті:

          В Україні все гаразд:

          Всі – щасливі і багаті,

          Щедре сонце світить в нас!

        Прославленням української хати, нашої землі і побажаннями здоров’я, щастя, добра і миру закінчилося свято...

                                                                                                                                                                                   Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

Вареники - Божі хваленики

        Що може бути смачнішим від нашої традиційної страви? Вареники найулюбленіше їство українців. Із картоплею, і з сиром, і з м’ясом, і з капустою, і з грибами. А ще з вишнями, сливами, яблуками! Ммм… Яка смакота!

        Так з метою ознайомити  учнів з побутом нашого народу; розвивати світогляд, широту думки, пізнавальний інтерес до українських традицій, культури і мови; поглибити знання з української традиційної кухні, а особливо з виготовлення вареників; з'ясувати значущість вареників у культурному та побутовому житті українців; виховувати почуття національної гідності та гордості за українську націю 14 листопада в Ліплявському навчально-виховному комплексі  пройшов фестиваль вареників, у якому брали участь учні 5-11 класів. Всі охочі могли поласувати варениками,  долучитися до ярмаркування, а також взяти участь у майстер-класах з приготування  вареників та виготовлення сувенірів.

          На фестиваль  завітали представники Ліплявської ОТГ. Гості фестивалю поласували варениками з картоплею, гречкою, грибами, капустою, м'ясом, сиром,  вишнями, черешнями, яблуками, смородиною,  лохиною; насолодилися  узваром та медом; зазирнули у майбутнє – скуштували вареники з  "передбаченнями". 

         Дійство супроводжувалось цікавою програмою, ведучі якої  розповідали цікаві факти з історії вареників, пояснили  походження та символіку цієї страви. На святі лунали українські народні пісні, гуморески.

         Було смачно та весело!!!

                                                                                                                                                                        Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

Акція «Чисте подвір'я»

Минулої п’ятниці учні Ліплявського навчально-виховного комплексу розпочали осіннє  прибирання пришкільної території.

У супроводі вчителів наші діти взялися до робочого інвентарю та з ентузіазмом почали прибирати опале листя й траву. Кожен вихованець НВК розуміє, що наш заклад – їхня друга домівка, тому щиро прагне зробити  територію школи чистою та доглянутою. Спільна праця на свіжому повітрі об’єднує дитячий колектив у міцну дружню команду. Діти прагнуть оптимально взаємодіяти між собою  для швидкого та якісного виконання роботи.

Під час такої суспільно-корисної праці учні вчаться дбати про довкілля та допомагати один одному.

                                                                                                                                                       Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

           
Нехай знає Україна – козачата гідна зміна!

Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці, оборонці української землі. Черговий раз згадати про козаків, які колись безкрайніми степами вітром літали, шаблями ворогів змітали, на чайках по Дніпру гуляли, в Стамбул завертали та посвятити учнів 1 класу у козачата, 07 листопада зібралася козацька родина Ліплявського навчально-виховного комплексу.

         Посвята в козачата пройшла в святковій атмосфері, оскільки діти з задоволенням готувались до цих урочистостей. У залі лунали веселі українські пісні, вірші про славне козацтво, про рідну Україну.

        Урочисто звучали слова клятви з уст першокласників, які присягнулись на вірність Україні і своєї школи.

По закінченню посвяти учні  отримали від джур значок-відзначку «Козачата».

                                                                                                                                 Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Осінь – чудова пора…

            У цю пору року природа останній раз радує і дивує нас буйством кольорів і фарб. І хочеться просто порадіти життю…

                     Сьогодні в нашому навчально-виховному комплексі з'явилася осіння фотозона для всіх бажаючих, яка вже користується популярністю. Плануємо оновлювати її за  сезонами і декорувати тематично до свят та предметних  тижнів.      Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього...

Згідно плану виховної роботи  на осінніх канікулах, 30.10. 2018 року учні Ліплявського  навчально-виховного комплексу відвідали батьківщину Богдана Хмельницького –  місто  Чигирин. В рамках  подорожі – ознайомлення з життєвим шляхом та цікавими фактами біографії гетьмана. Учні відвідали резиденцію Богдана Хмельницького та піднялися на Замкову гору, прогулялися бастіоном Дорошенка.

Екскурсія до хутора Суботів дала змогу побачити залишки фортеці , Богданову криницю, стародавнє козацьке кладовище, Іллінську церкву, яку він побудував.

Незабутні враження учні доповнили відвідуванням кафе «Макдональдс» та майстерні львівського шоколаду.                                     Спортивна гордість школи

           Відповідно до «Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2018 рік», відповідно до плану роботи відділу освіти, молоді та спорту на 2018-2019 навчальний рік, з метою виконання районної програми «Розвитку фізичної культури та спорту в районі на 2017-2020 роки», затвердженої рішенням сесії Канівської районної ради від 18.12.2013 № 26-10/VI, наказу відділу освіти, молоді та спорту Канівської райдержадміністрації від 19.10.2018 № 156-О „Про проведення районних змагань з шахів, шашок та настільного тенісу” з метою підвищення спортивної майстерності юнаків та дівчат, 26.10.2018 року на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу  пройшли районні змагання з шахів, шашок та настільного тенісу серед учнів навчальних закладів району.   Команда Ліплявського навчально – виховного комплексу взяла активну участь у змаганнях та  були вручені грамоти:  

          Пилипенку Тимофію, учню 9 класу, за І місце у районних змаганнях з шахів серед хлопців закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

          Джулай Яні, учениці 9 класу, за І місце у районних змаганнях з шахів серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

    Скопець Яніні, учениці 10 класу, за І місце у районних змаганнях з шашок серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

      Решетнику Максиму, учню 10 класу, за І місце у районних змаганнях з шашок серед хлопців закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

      Хроленко Віці, учениці 8 класу, за ІІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу  серед дівчат закладів загальної середньої освіти Канівського району на базі Бобрицького навчально-виховного комплексу.

Фестиваль-конкурс мистецтв "ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ"

Осінні канікули  по-справжньому стали захоплюючими для  хореографічного колективу «Дніпряночка» Ліплявського НВК. Оскільки 28.10.2018 року  під керівництвом свого наставника – Виноградової І.А. колектив  взяв участь у ХХІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв "ВЕСЕЛІ КАНІКУЛИ ОСЕНІ" в місті Києві. Засновником і організатором   якого є творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» (ТС «АДЕМ України»).

Членів журі приємно вразили хореографічні постановки, а саме –  «Плескач» та «За лісами-горами». За які колектив був нагороджений   Дипломами  лауреата І премії  у номінації народна хореографія та у номінації сучасна хореографія.

                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.Що робити, щоб було тепло?

         Питання опалення навчальних  закладів освіти газом сьогодні, як ніколи, актуальне. Чи можна знайти альтернативу? Що робити, щоб було тепло?

         Наш навчальний заклад поступово змінює підходи до економії електроенергії та газу:

       з цією метою в минулому 2017 -2018 навчальному  році в котельню навчального закладу було придбано новий водяний насос на 220 В ( замість старого на 380 В);

       поставлені крани в системі опалення, які регулюють подачу тепла в різні класи та коридори школи.

       У цьому 2018 – 2019 навчальному році Ліплявською ОТГ були закуплені дрова, так як маємо один котел на тверде паливо.

          Чи вихід це із даної ситуації? Так, вихід є. Але для впевненості в завтрашньому дні необхідно ще придбати один сучасний економний котел, щоб повністю відмовитися від використання газу.

         На мою думку, утеплення стін, даху, заміна вікон та перехід на альтернативне паливо  - дрова  набагато зекономить бюджет нашої громади.

                                                                                                                                                                                  Директор          Кубар Г.М.

 


Краса по-українськи

Краса врятує світ!  Під цим гаслом 24 жовтня  у навчально-виховному комплексі було  проведено конкурс патріотичної  зачіски «Українська краса – дівоча коса», спрямований  на виховання культури зовнішнього вигляду, формування вмінь робити різноманітні зачіски, розвиток креативності та естетичного смаку. 

         Участь у конкурсі взяли учні  2-11 класів. Головними критеріями, за якими оцінювали зачіску, були  якість виконання, естетичність і  звичайно, сама презентація зачіски.

 Радості дівчат і захопленню хлопців не було меж.  Всіх вражала креативність та сучасніть  зачісок.

Єдиним побажанням конкурсанток і всіх присутніх було частіше робити такі заходи, оскільки  конкурс став справжнім втіленням української краси, краси патріотизму.

                                                                                                                                                                         Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 Гра " Супер  козак"
З метою оволодівання мистецтвом спілкування та навичками взаємодопомоги,  ознайомлення учнів із національними особливостями та менталітетом українців,  кращими традиціями нашого народу,   шанобливим ставленням до рідної культури,  історії України,  надбань українського народу, закріплення  знань з історії України та народознавства
17 жовтня 2018 року учнями 11 класу для учнів 5 класу проведена гра "Супер козак"
 .       


Конкурс-фестиваль "Світлячок-2018"

13 жовтня у місті Золотоноша в районному Будинку культури відбувся ІІІ-й обласний хореографічний конкурс-фестиваль "Світлячок-2018", присвячений пам'яті Руслана Шеремета, уродженця с.Піщане  Золотоніського району, загиблого у зоні АТО.

         Усього у фестивалі-конкурсі взяли участь колективи із міст Золотоноші, Канева та Сміли, Драбівського, Золотоніського, Канівського,Катеринопільського і Черкаського районів. Загалом було представлено близько 40 хореографічних номерів у двох номінаціях «Народна хореографія» та «Сучасна хореографія» за п'ятьма  віковими категоріями.

Колективи  продемонстрували найкращі танцювальні таланти рідного краю. На сцені розгорнулося величне дійство. Яскраві костюми, цікаві хореографічні постановки, запал та натхнення, з якими діти виступали на сцені, надавали фестивалю-конкурсу особливої неповторності і вражали глядачів.  

Боротьба була нелегкою, адже всі конкурсанти показали дуже високий рівень танцювальної майстерності. Наш колектив «Дніпряночка» отримав два других місця  у віковій категорії – змішана група,   в номінаціях «Народна хореографія» та «Сучасна хореографія» та був нагороджений  Дипломами  та кубками.

         Всі колективи, які приймали участь у конкурсі були відзначені солодощами та подарунками.

                                                                                                                          Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 
Посвята в джури

 12 жовтня в навчально-виховному комплексі особливий день,  якого із нетерпінням всі чекали. Оскільки цього дня відбулося незабутнє і чудове дійство – посвята п’ятикласників у джури, приурочена святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва, а також Дню захисника України.

 Урочиста  лінійка розпачалася   внесенням Прапора  Шкільної дитячої організації «Джура». Вислухавши напутні слова та поздоровлення від молодих  козаків,  юні джури, взяли участь в урочистій посвяті, під час якої давали обіцянки чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я становлення незалежності і розвитку України. 

По закінченню посвяти джури отримали від побратимів значок-відзначку «Джура», а кошовий отаман Галина Миколаївна Кубар звернулася з вітальними словами до джур та берегинь, попросила дотримуватись у майбутньому житті слів щойно прийнятої присяги і закликала бути гідними козацького роду та козацької слави, а в майбутньому стати гідними захисниками своєї держави та свого роду .

                                                                                                                         Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
"КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ"

Продовжуючи славні і шляхетні традиції нашого народу, 10 жовтня у Ліплявському НВК  проводилося спортивно-розважальне свято «Козацькі забави».  Козацький дух, силу, мужність та витривалість перевіряли на собі козачата  2-4 класів, беручи участь у різноманітних спортивних змаганнях козацького спрямування: «Потяг», «Козацька спритність», «Забави кашоварів»,  «Одягання шароварів»,  «Силачі» та інші.

Усі козачата  демонстрували вміння марширувати з піснею й виконання командного девізу.  Дух змагання та дружби, бажання ставати кращими, сильнішими об'єднували учасників. У такі моменти усвідомлюєш, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя, це шанобливе ставлення до звичаїв і традицій, це гаряче почуття свого людського й національного обов'язку.

  Це свято є найулюбленішим для наших козачат, тому завжди проходить змістовно і цікаво.

                                                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 Смакуємо по-козацьки

         Відгомоніли століття з того часу, як в пониззі Дніпра, за його порогами, мужні і волелюбні лицарі заснували Запорізьку Січ.

А пам’ять живе. Тому з метою виховання пошани до історичного минулого, допомогти дітям осмислити свою особистість як частину великого українського народу, у навчально-виховному комплексі проходить тиждень «Козацької слави».

Розпочався  тиждень з конкурсу «Козацька страва», в якому учні показали свої знання з історію козацтва та мали змогу збагатити знання про  кулінарні традиції українців.  Розмаїття страв  вражало, кожен рій старанно  презентував свої страви. Але козацька   нагорода знайшла своїх героїв, переможцями стали   рій  «Побратими» (11 кл.), почесне друге місце посіли рої «Варта» (9 кл.) та «Січ» (6 кл.), трішки поступалися у презентації своїх страв рої «Козацька шабля» та «Варта», тому й посіли третє місце.

                                                                                                                                                                  Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.«Серця віддаємо вчителю»

        Цього року Свято вчителів було особливим.

         День у школі розпочавсь з привітання вчителів по радіо «Шкільна країна»: звучала гарна музика, учні вітали вчителів прекрасними віршами та запросили  всіх до нової української школи: «Школи мрій та бажань!». Після чого розпочався  квест для вчителів  «Перезавантаження». Учителі мали можливість знову  відчути себе учнями і відвідати уроки  музичного  мистецтва, захисту Вітчизни , української мови та хореографії. На першому уроці і розпочалося «перезавантаження»:  улюблені пісні,  гумористична сценка «Музичний  капелюх», в якій дізналися про що ж  мріють учителі.             

         Тема другого  уроку:  Підготовка молоді до  служби в  Збройних силах України, де з  учителями  проведено гру «Влучний стрілець». На уроці української мови учасники мали змогу попрацювати в групах, розгадати загадки . Завершився квест   танцювальним флешмобом  на уроці хореографії.

Приємною нотою в цей день також став концерт. Головними учасниками дійства став випускний клас, який привітав вчителів не тільки теплими словами, а й чудовими квітами.

Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою.

                                                                                                                                              Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

 

                                       


                                                        «Фестиваль чорнобривців»

 У народі кажуть: "Без верби і калини нема України". А хіба можна уявити її без яскравих жовтогарячих чорнобривців? Чарівна сила цих квітів не тільки у їхній красі. Вони здатні передати складну гаму потаємних людських почуттів, розповісти про радість і печалі, нагадати давно минулі події.

Із самісінького ранку приміщення навчально-виховного комплексу наповнювалося  ароматом чорнобривців.  Бо сьогодні відбувався «Фестиваль чорнобривців». У фойє розмістилися квіткові панно та композиції, в яких учні  втілюють у життя цікаві та креативні ідеї. Зупиняли погляд «Смачна піца»(10 кл.), «Мир – це спокій у сім'ї»(8 кл.), 

«Українкою вродилася…» (учениці 3 кл.),  «Прощавай бабине літо» (7 кл.)

 

Завдяки  вихованцям ДНЗ на фестиваль потрапили «Чорнобривчатий їжачок», «Черепаха» та «Гусінь».

«Фестиваль чорнобривців»  подарував   багато вражень та позитивних емоцій.

                                                                                                                                                      Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.«Увага! Діти на дорозі!»

         Протягом вересня у навчально-виховного комплексу проходив Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».         Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах.  До проведення заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму залучилися  працівники нашої школи, учні, батьки  – всі ті кому небайдуже збереження дитячого життя на дорозі.
       Щоб нагадати дітям 
Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класні керівники провели  Єдиний урок  з правил безпечної поведінки на дорозі та відео перерви «ДТП – сумна статистика сьогодення» 
      Пройшов  показ мультфільмів «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів        1-5 кл.) та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам»  (для учнів 6-11 кл.).    Відбулися практичні заняття для молодших класів «Живе перехрестя»,  виховні години:  «
Страшна дорожня статистика», «Азбука вулиць та доріг» та велопробіг  «Наш друг - дорожній рух».

       Дуже вдало проведена сюжетно - рольова гра  «Водії і пішоходи» та театралізована казка «Щоб не трапилось біди – правил дорожніх дотримуйся завжди» в ДНЗ «Веселка». 

                                                                                                                                                                                     Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.
«Навколо світу»

 проведення Тижня географії 

 З 17 по 21 вересня було проведено Тиждень географії, який проходив згідно плану. Метою проведення заходів було поглиблення знань учнів з географії, розширення наукового світогляду, підвищення інтересу до географічної науки, дослідження навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, виховання інтересу до вивчення географії.

 Програма Тижня географії «Навколо світу» була розроблена таким чином, щоб могли бути задіяні усі учні середніх та старших класів. А за активну участь усі учасники мали можливість отримати «бонуси», для покращення балу з географії.

 Протягом тижня були проведені такі заходи:

Понеділок (17.09.2018р.) Загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю  тиждня географії у школі

 Вівторок (18.09.2018р.) Конкурс “подорож у країну Кросвордію”

Середа (19.00.2018р.) Оголошення конкурсу на географічний малюнок “Збережемо планету для нащадків”

Четвер (20.09.2018р.) Географічний КВК для учнів 8-10 класів 

П’ятниця (21.019.2018р.) Закриття тижня географії у школі. Підбиття підсумків конкурсів. Нагородження переможців. 

Використання індивідуальних та групових видів робіт, активних та інтерактивних методів стимулювало учнів до участі у заходах, сприяло встановленню тісного співробітництва між вчителем та учнями.

 Форми та методи роботи відповідали рівню розвитку дітей, проводилися в рамках діяльнісного, компетентністного та особистісно-орієнтованого підходів.

 Переможцями тижня стали учні 8 кл., які вибороли 1-ше місце у конкурсі знавців географії світу у георафічному КВК. Допитливими та кмітливими виявилися 6, 9 та 10 клас, які посіли другі та треті місця у змаганнях та довели усім, що географічна наука їм не байдужа, а навпаки, необхідна. Найактивнішими у змаганнях стали такі учні:  Нечипоренко Олександр (10 клас), Подгорний Вадим (9 клас), Ляшко Вадим (9 клас), Джулай Микола (8 клас), Тертична Марія (7 клас)

 Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями.

Учні показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції.

      21 вересня – Міжнародний день миру

Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята щороку долучається і наш навчально-виховний комплекс.  В класах проведені були  бесіди та години спілкування «Мир на планеті – щастя всім дітям». Відбулася виставка дитячих малюнків «Мир очима дітей». Бібліотекарем школи був проведений інформаційний журнал “Міжнародний день миру”. Початкова школа не стояла осторонь цих заходів, вони створили колективну роботу – плакат на тему «День Миру». Яскраво в цей день виглядала і стіна думок «Я голосую за мир» та колаж «Мир твоїми руками», де учні мали можливість показати наскільки важливими є мир, свобода, добро і повага.

Існує думка про те, що якщо багато людей чогось прагнуть, про щось постійно думають, мріють, то думки можуть матеріалізуватися. Тому сьогодні, як ніколи, прагнемо миру і всі наші слова та дії «кричать»: «Ми за мирне життя!», «Миру бути!». 

                                                                                                                                                 Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.

                              
         
                                                    І знову перемога...

         Відповідно до Положення про проведення  відкритого турніру Канівської районної ДЮСШ «Колос» з футболу серед юнаків 2001-2004 р.н. та             2005-2007 р.н.,  з метою популяризації та подальшого розвитку дитячо-юнацького футболу в районі 14.09 на футбольному полі с. Межиріч та спортивному майданчику  Межиріцької  ЗОШ було проведено відкритий турнір Канівської районної  ДЮСШ «Колос»  з футболу серед юнаків 2001-2004 р.н. та 2005-2007 р.н. 

         У турнірі серед юнаків 2005-2007 р.н. взяли участь дев'ять команд. Перемогу здобули учні Межиріцької ЗОШ, команда учнів Ліплявського НВК посіла ІІ почесне місце.

        Серед юнаків 2001-2004 р.н. приймали участь команди Таганчанської ЗОШ, Бобрицького НВК, Степанецької спеціалізованої школи та Ліплявського НВК.

         У вирішальній грі зустрілися команди Степанецької спеціалізованої школи та Ліплявського НВК. У запеклій боротьбі, з рахунком 2:1,  І місце посіли юнаки Ліплявського НВК. Переможці були нагороджені грамотами, медалями та кубком.

         Молодці!!!  Бажаємо успіхів нашим командам та учителю фізичної культури Хорошуну М.О. й надалі здобувати призові місця.

                                                                                                                                                                       


        «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

         З  03.09. по  07.09.2018 року в  Ліплявському навчально-виховному комплексі  проводився Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство».

Серед учнів 1-4 класів пройшов конкурс малюнків «Спортивний феєрверк», а також  естафета  «Старти надій».
Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання  з баскетболу (кидки в кільце),  дартсу, футболу та волейболу серед учнів 5-11 класів.
         Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

                                                                                                                                       Педагог-організатор   Джуриленко Л.А.         
               
         

  «Завжди  поспішаємо на допомогу»

         На прохання громадської організації „ Волонтер –К”  у  навчально – виховному комплексі було оголошено  з     03 вересня     2018 року  про початок  волонтерської акції  „ У єдності – ми сила”.

         В акції беруть участь усі учні школи та вихованці дитячого садочка. Традиційно збираються продукти харчування для бійців. До продуктових посилок учні кладуть свої листи та малюнки.

          
             Свято Першого вересня

        Свято 1 вересня – особливе свято. Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвоника.

       У цей день , 1 вересня 1978 року, гостинно відкрила двері  школа учням, учителям та батькам. Відтоді минуло 40 років. І сьогодні з ювілеєм школи прийшли привітати колишні працівники навчального закладу та представники влади. Зокрема, на свято завітали: голова Канівської державної адміністрації Д.М.Шелест, заступник голови Канівської державної адміністрації Т.П.Жівотова,  начальник відділу освіти, молоді та спорту   Канівської державної адміністрації А.М.Бабенко, голова Ліплявської ОТГ С.В.Геращенко, представник Дніпровської філії „ Урожай”, фахівець з питань оренди землі і майна Н.М.Хворостина, директор фермерського господарства „ Едельвейс” І.М.Слюсар, колишній директор Ліплявської середньої школи В.М.Дорошенко, за часів роботи якого була побудована школа.

         Як  здавна заведено, гості завітали з подарунками. Щоб тепло, здоров’я та діти в школі завжди були начальником відділу освіти, молоді та спорту   Канівської державної адміністрації А.М.Бабенко від Ліплявської ОТГ було подаровано електропилку та холодильник для шкільної їдальні.  Учням 1 класу для роботи в умовах нової української школи представником Дніпровської філії „ Урожай” - фахівцем з питань оренди землі і майна Н.М.Хворостиною від Дніпровської філії „Урожай” було подаровано  телевізор з USB-порталом. Учням   та вчителям  для роботи за новими освітніми вимогами головою Ліплявської ОТГ С.В.Геращенком був подарований телевізор з USB-порталом.

     Друга частина свята пройшла в актовій залі школи, де директор школи Г.М.Кубар вручила Подяки представникам організацій, які зробили вагомий внесок у розвиток освіти та матеріально – технічної бази Ліплявського навчально –виховного комплексу.

        Свято з нагоди 40-річчя відкриття школи та Першого дзвоника завершилося святковим концертом.

Директор       Кубар Г.М.

           


ć
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Галина Миколаївна Кубар,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Галина Миколаївна Кубар,
2 бер. 2018 р., 01:42
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Галина Миколаївна Кубар,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Галина Миколаївна Кубар,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments