НОВИНИ

Козацька слава!..


«Круточола наша доля,

не вода в ній - кров тече,

козаку найперше - воля,

козаку найперше  - честь!»

      Традиції нашого народу – справжній скарб, який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління.

      Серед прадавніх осінніх християнських свят є свято Покрови (14 жовтня). Пресвята Богородиця вважалася покровителькою як усієї України, так і козацтва зокрема.

Щороку, стало доброю традицією, учнями нашої школи приймати участь у церемонії посвяти в джури, учні 5  клас  таким чином поповнювати шкільний козацький курінь. І цьогоріч п’ятикласники   з великим задоволенням готували себе до цієї церемонії.

Патріотичний настрій відчувався у школі протягом дня, оскільки друга частина – спортивно-розважальне свято «З козаків беремо приклад та  «Козацькі забави».

        Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

ТИЖДЕНЬ ХІМІЇ

О, хімія!
Найкраща із наук
Ти ворогом і другом можеш бути;
Убити все живе й допомогти
Красу життя сповна відчути.
Усе залежить від тих рук
В яких твої досягнення і сила.

        Ці слова стали своєрідним девізом тижня хімії, що відбувся у нашому навчальному закладі з 07.10 по 11.10 2019 року .

                  З метою підвищення пізнавальної активності учнів, любові до предмету хімії протягом тижня  відбулися екскурсія на шкільне подвір'я : « Фітоаптечка шкільного подвір'я» (6 клас), майстерня добрих справ «За чисте довкілля» (9 клас), міні проект для 7 класу «Лишайники індикатори чистого повітря», круглий стіл «Чиста вода, без неї біда (9 клас). А також проходили відео перерви «Екологічні проблеми сучасності», «Зупинися, людино, на мить і відчуй як планеті болить».

                      


Шановні колеги, працівники та ветерани освітянської ниви!

     Щиро вітаємо вас із професійним святом –  Днем працівників освіти!

Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Нехай ніколи не згасає світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії. Хай кожен ваш день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються ваші плани в ім'я щасливого майбутнього України.

 З глибокою шаною і повагою учнівський та педагогічний  колективи КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів»


 


II Всеукраїнський урок доброти
      2 жовтня за ініціативи Благодійного Фонду допомоги безпритульним тваринам та підтримки МОН України в школах нашої країни пройшов «II Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин!
Також, 2 жовтня Національним Реєстром Рекордів України буде зафіксовано новий рекорд України.
      Учні та вчителі КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» виявили бажання не лише долучитись до проведення «ІІ Всеукраїнського уроку доброти», а й стати учасником встановлення нового рекорду.
На уроках доброти вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження. Один з уроків відбувся на конефермі в м. Каневі. Куди діти приїхали не з порожніми руками, тому що перейнялися проблемами утримання коней.

    Р.S: Ми хочемо звернутися до всіх не байдужих ! Наближається зима потрібні корма всього для 2 коней. Давайте всі разом допоможемо. А саме: дрібна картопля, гарбузи, зерно…..Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу

…Великий Боже, ми з твоєї згоди

Проходимо дорогу в Бабин Яр,

Де смертно ти поєднуєш народи,

Щоб зберегти життя й свободи дар…

Дмитро Павличко

           В історії нашого народу багато трагічних сторінок. Однією з них є Бабин Яр - символ трагедії   Голокосту та нацистських злочинів на українській землі.

30 вересня у КЗ «Ліплявський НВК  І-ІІІ ступенів» проведено ряд заходів, присвячених 78-й річниці вшанування жертв Бабиного Яру в Києві.

Учні школи переглянули тематичні фільми, підготували реферати та слайди про події 29-30 вересня 1941 року. Пом’янули хвилиною мовчання всіх загиблих у Бабиному Яру.

Нас не зломить повік, бо ми не поодинці,

А попліч ідемо крізь темряву негод...

Не умирать, а жить, євреї, українці!

Нехай живе народ!

М.Рильського

 
ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО...

          В ході святкування Дня села, учні КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» взяли участь у фестивалі «Життя в стилі ЕКО»,де діти виставили роботи з вторинного матеріалу. Цікавою та креативною була виставка дитячих робіт «Дари осені».Яскравими були виступ екологічної варти та флеш-моб на екологічну тематику.

        Для визначення переможців працювало журі, в складі якого були працівники відділу екології ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Світлана Ніколаєнко, Діна Гончар та Оксана Білик. Було визначено по 6 кращих робіт з кожної виставки, за які автори нагороджені цінними подарунками. Всі інші учасники отримали солодощі.


Дари осені...
Впевнено господарює у природі щедра осінь, яка знову поділилася з нами дарунками, пахучими квітами, овочами та фруктами.
27 вересня 2019 року в КЗ «ЛІПЛЯВСЬКИЙ НВК І-ІІІ ступенів» відбулася виставка дитячих виробів та квіткових композицій «Дари осені».
Всі класи мали можливість розкрити свою творчість, проявити фантазію, використавши природні матеріали, даровані матінкою – Землею. Кожна поробка – це витвір мистецтва. У кожну роботу діти вклали частинку своєї душі, вміння, власне бачення прекрасного, тому всі вироби заслуговують уваги.
Висловлюємо щиру подяку всім батькам, хто не лишився осторонь проведеного заходу та проявив свою фантазію у спільних із дітьми справах.


Шановні працівники дошкільної освіти

КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів»!

Вітаємо Вас з Днем працівників дошкільної освіти!
Нехай лагідна посмішка сонечка дарує Вам невичерпну енергію, красу і чарівність, життя Ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, а в оселі вашій панують світло і злагода, а в серці - добро і мудрість, а в житті - достаток і удача.
Бажаємо Вам нових професійних досягнень і глибокої поваги. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов'ю.

Адміністрація навчального закладу

 

Скажімо разом:

Ні – війні,

так – МИРУ й сонцю в небі голубому!

МИР – це злагода, це – воля,

і рідна мова й пісня мами колискова!

Наші серця закликають до МИРУ!

Хай буде МИР!                    

Хай буде людству МИР в усьому світі!

Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі. До відзначення цього свята щороку долучається і наш навчальний заклад.  

В класах проведені бесіди та години спілкування на теми: «Мова Миру починається з мене», «Мир на планеті – щастя всім дітям», « Під мирним небом». Під час перерви проведено інформаційну хвилину «День Миру».

Яскраво пройшов конкурс малюнків на асфальті  «І дорослі, і малі хочуть миру на Землі!» і, для учнів 1-4 класів. Для виготовлення панно «Мир у моєму серці» були залучені учні 1-6 класів. Діти прикріплювали власноруч виготовлені  сердечка з закликами про мир,  аби показати наскільки важливим є МИР, СВОБОДА, ДОБРО і ПОВАГА.

 


ЦІКАВА ГЕОГРАФІЯ

На виконання річного плану роботи закладу,   та з метою створення умов для підвищення пізнавального інтересу учнів до географії, стимулювання творчої активності, розкриття здібностей, виявлення досягнень учнів з 16 по 20 вересня 2019 року в «КЗ Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів  був проведений Тиждень географії.

Протягом тижня учитель географії Лісневська І.М. намагалася активізувати увагу учнів до предмета «Географія», провівши ряд інформаційних хвилинок, конкурсів, вікторин  на тему: «Ми і Земля – одне ціле».

Шестикласники узяли участь у конкурсі «Океан Загадковий», розгадували ребуси та кросворди,  а восьмикласники проявили себе в екологічній конференції.

Урок-гра «Щасливий випадок» визначила рівень знань семикласників з предмета та дала змогу набути практичних навичок під час ігор: «Цікаві слова»,  «Читаємо карту», «Ти - мені, я - тобі», «Шифровка» та ін. Учні проявили інтерес до іншомовних географічних назв та показали свої знання з географії.

  Під  час    проведення Тижня географії учні збагатили   знання,  розширили  свій  кругозір,  проявили  ініціативу  й  самостійність.

 Стоп булінг

Відповідно до Законну України від 18.12.2018 №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» та на виконання розпорядження  Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №638-р «Про реалізацію просвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» Міністерство юстиції України запровадило проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу протягом 16-20 вересня 2019 року.

З 16 по 20 вересня 2019 року  в КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» було проведено уроки «Стоп булінг».

Основною метою проведення уроків  було інформування учнів  щодо механізму протидії булінгу в шкільному середовищі, виховання в підлітків поваги до однолітків, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля. Під час обговорення практичних ситуацій, учні дізналися, як діяти у разі булінгу, як не стати жертвою булінгу, а також, який механізм звернення до уповноважених органів та до Національної дитячої «гарячої лінії».

Крім цього було проведено  правову гру «Долонька довіри», під час якої учні висловлювали своє бачення протидії булінгу в шкільному середовищі та записували власні варіанти на роздаткових матеріалах – «паперових долонях».
«Золотий м’яч» – 2019

    13.09.2019 в с. Степанці, стадіон «Маракана» проводився відкритий турнір з футболу «Золотий м’яч» серед дитячих команд 2002-2005 та 2006-2008 років народження, серед команд Степанецької, Ліплявської , Межиріцької  та Бобрицької об’єднаних територіальних громад.

    У запеклій боротьбі призові місця вибороли:

 серед юнаків 2006-2008 р.н.  І місце – КЗ «Межиріцький НВК І-ІІІ ступенів;

ІІ місце – Степанецький Ліцей; ІІІ місце – збірна команда  КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів» та КЗ «Келебердянський  НВК І – ІІІ ступенів».

    Серед  юнаків 2002- 2005 р.н.:

І місце – КЗ Бобрицький навчально-виховний комплекс;

ІІ місце – Степанецький Ліцей;

ІІІ місце – команда  КЗ «Ліплявський НВК І – ІІІ ступенів».

 
Тиждень фізичної культури та спорту

Доброю традицією стало у КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого Дню фізкультури та спорту. Цього року він проходив з 09 по 13 вересня.

Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій діти  ознайомилися із планом проведення Тижня  спорту. 

Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання до Дня фізкультури і спорту! Протягом тижня  були проведені спортивні змагання з футболу, баскетболу та амреслінгу.
         А скільки радощів, гарного настрою, бадьорості отримали учні 2 -4 класів під час проведення    комбінованої естафети «Старти надій».

         Спортивне життя школи не обмежується одним тижнем, попереду надзвичайно цікавий навчальний рік. 


Фестиваль чорнобривців!
Чорнобривці… Дивні квітки чорнобривці, бо ж по суті – «чужинці», а стали чи не найріднішими, збагатили культуру, духовність, стали одним із символів українського народу, який уособлює дитинство, рідну матір і батька, рідну оселю.
Чорнобривці…Почувши цю назву, відразу уявляєш кінець літа. Чорно-помаранчеві голівки квітів із пронизливим осіннім запахом…Чудові квіти, які радують нас восени. Сьогодні у КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» Фестиваль чорнобривців. Ідея його проведення запозичена з Всеукраїнського фестивалю чорнобривців, що проходить в місті Золотоноші.
Милували око яскраві та креативні композиції з різних сортів чорнобривців від кожного класу. Здавалося, тих сортів були десятки. Зібрали їх наші учні з усього села Ліпляве. Невід’ємною частиною свята було звучання відомої української пісні «Чорнобривці» , виразне читання учнями поезій, легенд, розповідей, оповідань про чорнобривці та конкурс малюнків. Крім цього, щоб перевірити, чи знають учні все про цю унікальну квітку, була проведена дуже цікава вікторина-гра про чорнобривці. Учні впоралися з поставленими завданнями та залишилися в захваті від фестивалю.
Щиро дякуємо батькам за активну участь у фестивалі!!!

Участь у правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

В межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», Міністерство юстиції України запровадило проведення протягом 02-06 вересня 2019 року тематичних уроків «Я маю право!». З метою формування у дітей навичок та вмінь відстоювати та захищати свої права, у КЗ «Ліплявський НВК І-ІІІ ступенів» проведено тематичні уроки «Я маю право!».
У цікавій інтерактивній формі учителі розповісти учням про те, які права гарантуються кожному, як їх реалізувати та захистити у разі порушення.

ВИРВАНЕ КОРІННЯ…

Пам'ятаймо про депортації 1944–1951 років

75-ті роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини відзначать на державному рівні у вересні 2019 року.

"Добровільне переселення" з "рівноцінним відшкодуванням майна" обернулося колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень та поневірянь без права повернення на рідні землі, – про це розповів учитель історії  КЗ «Ліплявський НВК І –ІІІ ступенів» , Самотуга Олександр Валерійович, на конференції «75-ті роковини початку депортації українців». Окрім цього учні мали можливість переглянути відеоматеріали  «Операція «Вісла».

 

Армспорт  для  всіх!!!

Фізичне виховання відіграє важливу роль у формуванні молодого покоління. Надзвичайно захоплююче було спостерігати як тендітні дівчата  та мускулисті  хлопці пробують себе у незвичному для них армспорту (рукоборстві).

Стіл для змагання з армреслінгу, за сприяння голови Ліплявської ОТГ Сергія Валентиновича Геращенка, придбано для учнів КЗ «Ліплявського НВК І-ІІІ ступенів». З метою залучити дітей до армспорту ,  який швидко набирає популярності  та пропаганди здорового способу життя. 
До відома батьків та учнів!


     


Перший дзвоник-2019   

Осінь жовтоока одягла намисто

Принесла в Ліпляве свято урочисте!

Свято, що єднає всю шкільну родину, 

І якому так радіє ненька-Україна!

        Свято 1 вересня – особливе свято. Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвоника.
З вітальними словами до присутніх звернулися директор КЗ "Ліплявський І-ІІІ ступенів"
– Галина Миколаївна Кубар,  голова Ліплявської ОТГ – Сергій Валентинович Геращенко, директор Дніпровської філії НВФ „ Урожай” – Трохимець Олександр Васильович та начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури – Пꞌясецька Тетяна Василівна. Цей святковий день не обійшовся також без подарунків. Школа отримала у подарунок, від Сергія Валентиновича спортивний інвентар, а Олександр Васильович вручив сертифікат Благодійності до Дня Знань.

    Свято пройшло традиційно урочисто. Учні отримали чимало гарних побажань і напутніх слів. Під оплески пролунав перший дзвінок, який засвідчив про початок нового 2019-2020 навчального року.
ć
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 03:00
ć
Галина Миколаївна Кубар,
23 лист. 2017 р., 04:03
č
Казкова країна Ліпляве.wmv
(6171k)
Галина Миколаївна Кубар,
2 бер. 2018 р., 01:42
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 вер. 2017 р., 01:41
č
Тадиційний подарунок від випускників - кущі троянд.wmv
(13440k)
Галина Миколаївна Кубар,
6 квіт. 2017 р., 01:32
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2018 р., 04:48
č
Традиційні майстер класи перед Великоднем.wmv
(7009k)
Галина Миколаївна Кубар,
12 квіт. 2017 р., 02:20
Comments