Сторінка психологічної служби


Просвітницько-профілактичні заходи з теми

«Не стань жертвою торгівлі людьми»


         Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Тому, з метою підвищення рівня знань учнів щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод громадян, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми, усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища та про те, яким чином убезпечити себе від потрапляння до рук торгівців людьми, що є важливим в попередженні поширенні цього явища, у навчально – виховному комплексі соціальним педагогом Григорович Н.В. було проведено просвітницько-профілактичні заходи з теми  «Не стань жертвою торгівлі людьми» з учнями 8-10  класів.

         Учні 8 класу ознайомилися з матеріалами щодо профілактики торгівлі людьми, розміщеними на стенді  «Не стань жертвою торгівлі людьми».             

               Учні 10 класу  переглянули   та обговорили відеофільми „Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей”, „Скажи «Стоп» торгівлі людьми”, „ Життя на продаж” та інші. Після перегляду фільмів учнів ознайомлено з правилами офіційного пошуку роботи, поінформовано про організації та установи, куди можна звернутися, потрапивши в сучасне рабство. Учні мали можливість переглянути відеоролик «Не продавай себе», ознайомитись із формами трудової експлуатації, правилами безпечного виїзду за кордон.   

             Для учнів 9 класу  проведено годину спілкування з елементами тренінгу  «Профілактика торгівлі людьми».  Старшокласники звернули увагу  на питання : актуальні дані по торгівлі дітьми; поточні загрози, пов'язані з торгівлею людьми; що робити, якщо потрапив у біду; профілактика торгівлі людьми в Україні, виклики сьогоденню. Учні мали можливість   ознайомитись із формами трудової експлуатації, правилами безпечного виїзду за кордон. Поінформовано про установи та організації, куди можна звернутися в разі потрапляння в трудове рабство. Також наголошено на тому, що може зробити кожен, щоб запобігти торгівлі людьми. На завершення – з учнями проведено анкетування „Торгівля людьми – найжахливіша форма злочинності”.

 

День щасливих емоцій

              Щастя приходить іноді до людини, мов спалах, мов блискавка і запалює нас зсередини і ми довго потім випромінюємо світло радості. Щастя не буває постійним, але від цього воно відчувається ще сильніше, коли приходить у певну мить... Щастя — це міцна родина, здорові та успішні діти, це улюблена справа, якою людина займається... Щастя! Воно необхідне кожному, бо як без нього! Воно надає сили і наснаги, створює позитивний настрій, робить людину щирішою і добрішою, світлою і захопленою. Всім на світі треба щастя: дорослому і малому, і в кожного воно своє. Головне завжди бачити своє щастя і відчувати його.

          Сьогодні, 04.04.2019 року,  в нашому  навчально – виховному комплексі „День щасливих емоцій”, який підготували та провели  практичний психолог Верхогляд Ю.Л. та  соціальний педагог Григорович Н.В. з метою активізації пізнавальної активності учнів, пропаганди навичок конструктивного спілкування, розвитку творчості учнів, вміння висловлювати власну думку, розкриття творчого потенціалу школярів, допомогти дітям краще пізнати один одного, сприяти гарному настрою учнів протягом навчання.

          Перед першим уроком учні  навчально – виховного  комплексу заповнили „Галявину щастя” різнокольоровими квітами, що символізували їхній  ранковий настрій, з яким вони прийшли до школи. Зважаючи на вибір квітів, він виявився веселим, приємним, спокійним.  На перерві після 1 уроку  школярі переглянули та обговорили мультфільм „Як віслючок щастя шукав”.  На наступній перерві   учні склали  асоціативний кущ до слова  „ Щастя” та взяли  участь у  створенні малюнка „ Мій щасливий день”. Після 3  уроку діти  створили колаж із картинок „ Щастя в кожному кадрі”. Цього дня школярі взяли участь у поетичному створенні побажань, які   розмістили у фоторамці „Наше щастя”.

        На завершення „Дня щасливих емоцій” найсміливіші та найголосистіші  порадували всіх своїм співом у карооке пісні Н.Май „Щастя”. Дітям  запропонували обрати для себе  листівку з привітаннями та щасливими й веселими побажаннями.

     День щасливих емоцій подарував усім його учасникам позитивні емоції та яскраві враження.

 
    Тиждень безпеки життєдіяльності


Здоров'я учнів багато в чому залежить від їхніх теоретичних знань і практичних навичок, які сприяють збереженню здоров'я.

             На даний момент школа відіграє велику роль у розвитку здоров'я дитини, її ставлення до свого здоров'я,реальних дій і вчинків,які створюють умови для набуття здорового способу життя.

            Існують різні точки зору збереження здорового способу життя.

Основними з яких є біологічна (розкриття дії згубного впливу шкідливих звичок на організм людини, його органи і системи), генетичної (вплив здоров'я на спадковість, потомство), медичної (вплив шкідливих звичок на довголіття людини), соціологічної (вплив здоров'я на виробничу діяльність людини, сімейні відносини).

       Тиждень безпеки життєдіяльності в школі може допомогти учням осягнути глибину проблеми, усвідомити, що здоров'я включає різні компоненти, виявити першопричини порушення здоров'я, набути знань та вмінь, які сприятимуть збереженню фізичного,соціального й психічного здоров'я.  

      Заходи, які проводяться впродовж тижня безпеки життєдіяльності формують в учнів прагнення до постійного покращення свого способу життя та виховують свідоме ставлення до свого здоров'я.

       У рамках проведення тижня безпеки життєдіяльності в Ліплявському навчально – виховному комплексі соціальний педагог Григорович Н.В. переглянула з учнями 8-9 класів відео на тему „ Профілактика паління серед підлітків”. Мета перегляду - виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та стимулювання бажання дбати про нього, сприяння  усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя, нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я, прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом.

             Кожний переглянутий відеосюжет учні обговорювали, робили висновки щодо негативного впливу тютюнопаління  на дитячий організм. Учні   зрозуміли, що здоров’я значною мірою залежить від самої людини.  Школярі ще раз переконалися, що для збереження та зміцнення здоров'я необхідні рухова активність, повноцінне харчування, додержання режиму праці, відсутність шкідливих звичок.

            Сьогодні проблема здоров'я дитини, її уміння захистити себе в навколишньому середовищі була і залишається актуальним питанням у системі виховання молоді.

  Ми, дорослі, повинні вчити дітей,як їм жити у світі, який ми створили та передаємо у спадок. У світі прекрасному,але,чесно кажучи,не настільки безпечному,як хотілося б, хай же будуть вони мудріші від нас і не повторюють  помилок.

 •     Перегляд відео з обговоренням учнями 8-9 класів про шкідливість паління 
                                      Місячник "За здоровий спосіб життя"
          

Здоров’я – це стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність захворювань і фізичних вад. (Всесвітня організація охорони здоров’я)
Здоров’я – правильна, нормальна діяльність організму. (С. Ожегов)
Здоров’я – це узгодженість усіх його складових: фізичної, соціальної, психічної, духовної. (Т. Бойченко «Основи здоров’я», 5 клас)

                                           Вислови видатних людей про здоровя

«Здоров'я — дорожче золота» (В. Шекспір).

   «Здорова людина є  найдорогоцінніший витвір природи» (Томас Карлейль).

   «Здоров'я — мудрих гонорар» ( П.Ж. Беранже).

«Природа хоче, щоб діти були дітьми, перш ніж бути
дорослими» (Ж.-Ж. Руссо).  

 «Хто не цінує життя, той його не заслужив» (Леонардо да Вінчі).

   «Людина їсть, щоб жити, а не живе, щоб їсти» (Сократ).

«Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації» (Оноре де Бальзак).   

Поради учням

Від чого ж залежить здоров'я ?

Виховання здорового способу життя в родині - 20%

Навколишнє середовище - 20%

Система охорони здоров'я - 10%

Спосіб життя людини - 50%


10 заповідей «За здоровий спосіб життя»

1. Здоровий сон

2. Виконувати режим дня

3. Загартовуватися

4. Займатися спортом

5. Активно відпочивати

6. Добре харчуватися

7. Слідкувати за гігієною тіла

8. Ні! Шкідливим звичкам

9. Віра, любов, довіра близьким людям, гарні стосунки з друзями

10. Корисна праця


Основні правила харчування

1. Їжу слід приймати в один і той самий час невеликими порціями, не менше трьох разів на день, а при схильності до повноти 4-6 разів.

2. Обов’язково снідай перед тим, як ідеш до школи, вечеряй не пізніше ніж за дві години до сну.

3. Добовий асортимент харчових продуктів повинен бути різноманітний, Але важливо не переїдати.

4. Їж повільно, добре пережовуючи.

5. Не жуй на ходу.

6. Не відволікайся від їжі розмовами, читанням, грою.

7. З дитинства слід привчати себе не зловживати солодощами.

8. Дуже корисно споживати кисломолочні продукти.

Пам’ятка«Як зберегти здоров’я»

Які основні складові здорового способу життя?

1.    Фізкультура — це і біг, і ранкова зарядка, і різноманітні види спорту,

 і аеробіка, і фітнес, і туризм, і...

2. Здорове харчування.

3. Особиста гігієна, режим навчання та відпочинку.

4. Загартування.

 Які чинники поведінки псують здоров 'я?

1. Вживання алкоголю.

2. Тютюнопаління.

3. Вживання наркотиків.

 Фізкультура: з чого починати і про що пам 'ятати?

1. Відвідувати уроки фізкультури. Не дарма це слово походить від двох слів: «фізична» і «культура». Якщо людина вважає себе культурною, то вона буде підтримувати свою фізичну форму.

2. Робити ранкову зарядку. Це дає бадьорість та остаточне пробудження.

3. Кожен день знаходити 20—30 хв на активний рух.

4. У вихідні «дозволяти» собі кілька годин присвятити спортивним

іграм на свіжому повітрі, туристичним походам тощо.

 

   Що таке здорове харчування?

 Це коли два-три рази на день ти вживаєш гарячу страву, а щодня – фрукти та  овочі.

 Як організовувати режим навчання і відпочинку?

1. Через 45 хв навчання робити 10-хвилинні перерви й переключатися з одного виду діяльності на інший.

  2. Спати не менше 8 год на добу.

3. Володіти основами релаксації (розслаблення) та аутотренінгу.

 Як можна загартовуватися?

 1. Починати з умивання холодною водою.

2. Улітку не забувати ходити на природі босоніж.

3. Приймати контрастний дущ і обливатися холодною водою.

4. Спати з відчиненою кватиркою цілий рік.

5. Не забувати, що загартування дають також баня та сауна.

6. Бігати за будь-якої погоди легко одягненим.

 Які додаткові заходи можуть зміцнити здоров 'я?

 1. Масаж або самомасаж.

2. Дихальні вправи на затримку та поглиблене дихання.

3. Вправи для хребта і постави.

4. Внутрішня врівноваженість, спокійний душевний стан. Акція " 16 днів проти насильства"


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.  

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня


ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА СЕРЕД ДІТЕЙ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Види соціальної профілактики насильства

Визначають такі основні види соціальної профілактики насильства у молодіжному середовищі: первинна, вторинна та третинна. Кожний з видів профілактики має свої особливості.

До первинної соціальної профілактики насильства відноситься формування активного стилю життя, який забезпечує реалізацію прав, задоволення потреб та інтересів особистості. Профілактична робота тут носить інформаційний характер, оскільки спрямована на формування в особистості неприйняття та категоричну відмову від маніпуляції.

Первинна соціальна профілактика насильства серед дітей та учнівської молоді може бути проведена шляхом включення цієї проблеми в плани виховної роботи навчальних закладів як компонент профілактики негативних явищ в учнівському середовищі (проведення тематичних класних годин).

Вторинна соціальна профілактика насильства є груповою. Метою цього виду профілактики є зміна ризикованої малоадаптивної поведінки на адаптивну. У результаті цієї профілактики передбачається зміна ставлення особистості до себе та оточуючих, навчання навичкам поведінки в ситуаціях, які можуть призвести до насильства.

Вторинна соціальна профілактика насильства може проводитися шляхом розроблення та проведення тренінгів для дітей підліткового віку та учнівської молоді з проблем насильства.

Третинна соціальна профілактика спрямована на інтегрування в соціальне середовище осіб, які потерпіли від насильства. Третинна профілактика передбачає виявлення причин та особливостей поведінки молодої особи, які призвели до виникнення проблеми. Тобто, як бачимо, цей вид профілактики проводиться на особистісному рівні. Важливо, щоб цю роботу вів фахівець психологічної служби школи.

Просвітницька робота серед учнів

Одним із найважливіших напрямів профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству в умовах навчального закладу, є просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді.

Просвітницьку роботу проводять, як правило, фахівці психологічної служби навчального закладу (практичні психологи, соціальні педагоги) у взаємодії з адміністрацією та класними керівниками учнівських колективів.

Фахівці визначають такі основні форми просвітницької роботи щодо попередження насильства:

– лекційна робота;

– організація конкурсів, фестивалів, акцій;

– організація клубів з правових знань;

– лекторії (кіно, відео) правових знань;

– організація на базі навчального закладу консультативних пунктів, де всі учасники навчально-виховного процесу можуть отримати консультації практичного психолога, соціального педагога, юриста, де можна провести зустрічі з працівниками правоохоронних органів.

Слід зауважити, робота з роз’яснення та вивчення чинного законодавства, міжнародних актів проводиться з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей дітей та учнівської молоді.

Колективні форми й методи навчально-виховної роботи (міні-лекції, бесіди, диспути, усні журнали, кінолекторії та ін.) охоплюють одночасно велику кількість підлітків та молоді, сприяють створенню їхнього позитивного настрою.

Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей та учнівської молоді сприяє формуванню правосвідомості та правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня.                                         Напрями діяльності з дітьми з проявами агресивної поведінки

На думку фахівців, у роботі з дітьми з проявами агресивної поведінки педагогічну діяльність треба спрямовувати на:

– корекцію взаємовідносин з оточуючими;

– подолання егоцентризму (характерної риси агресорів);

– розвиток стійкого і виразного інтересу до якого-небудь виду діяльності;

– виховання вольових рис характеру (уміння доводити справу до кінця, досягати поставленої мети, уміння стримувати себе, зокрема в конфліктній ситуації);

– тренування уваги, спокою, терпіння (рекомендовано в таких випадках: конструювання, моделювання, випалювання, різьба по дереву, витинання, вишивання).

Не слід дітям із вираженою агресивністю доручати керівництво однолітками чи молодшими дітьми – це може спровокувати прояви жорстокості. Так званих агресорів треба вчити аналізувати свої почуття і почуття інших людей, також вчити з розумінням ставитися до індивідуальних відмінностей у різних людей, вчити справлятися з міжособистісними проблемами цивілізованим шляхом.

Профілактична робота з педагогічним колективом

Одночасно робота з профілактики насильства повинна проводитися з педагогічними працівниками та батьківською громадськістю.

Для роботи з педагогічним колективом практичним психологам навчального закладу необхідно брати участь у роботі тематичних педагогічних нарад, на яких робити повідомлення про інноваційні технології навчально-виховного процесу, інтегрування в педагогічну практику останніх досягнень педагогіки та психології з питань навчання та виховання учнів різних вікових категорій, проводити психологічний супровід молодих вчителів, а також роботу з профілактики емоційного вигорання.

Профілактична робота з батьківською громадськістю

Серед форм насильства, які трапляються у навчальних закладах, переважають такі:
– образи, приниження, використання образливих прізвиськ, бойкот;
– побиття, копняки, запотиличники, неприємні дотики до тіла;
– псування майна іншої особи,
– позбавлення їжі та грошей.

За результатами дослідження, проведеного Всеукраїнською громадською організацією Жіночий консорціум України у навчальних закладах Вінницької, Кіровоградської, Київської та Черкаської областей

Робота з батьківською громадськістю передбачає використання як просвітницьких форм і методів роботи, так і практичних занять. Розглянемо основні форми роботи з батьками.

1. Батьківські збори – робота з колективом батьків. Це форма організації спільної діяльності батьків, учителів, практичного психолога та соціального педагога, яка передбачає їх спілкування щоб, обговорити актуальні питання навчання і виховання, ухвалення рішень.

2. Консультації – форма роботи з батьками, яка передбачає надання фахівцями психологічної служби допомоги батькам з різних проблем родинного виховання.

3. Педагогічний консиліум – форма спілкування учнів, учителів, фахівців психологічної служби навчального закладу та батьків, метою якої є: цілісне, різнобічне вивчення особистості учня, вироблення єдиної педагогічної позиції; визначення головних напрямів удосконалення виховного процесу зусиллями вчителів, батьків, самого учня; тренінги спілкування, методики оволодіння аутотренінгом.

4. Лекція – послідовний монологічний виклад узагальнених знань. Види лекцій: лекція-інструктаж, лекція-показ, лекція-репортаж, науково-популярна.

5. Семінар – активна форма просвіти батьків. Передбачає попередню самостійну роботу батьків і вчителів з вивчення літератури, підготовка виступів, доповідей, тез, запитань. Практичний психолог заздалегідь оголошує тему семінару; після виступів здійснюється обмін думками.

Механізм взаємодії учасників навчально-виховного процесу
у разі виявлення випадку жорстокого поводження дітей

Алгоритм дій працівника навчального закладу у разі виявлення випадку насильства над дитиною

1. У випадках, коли ви маєте підозри жорстокого поводження з дитиною або є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, інших працівників навчального закладу або інших осіб), ваші дії:

Повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію навчального закладу.

Самостійно письмово повідомити про це територіальний підрозділ служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Самостійно повідомити про виявлений факт жорстокого поводження з дитиною кримінальну міліцію у справах дітей або будь-якого працівника органів внутрішніх справ.

2. У випадках, коли до вас звернулася дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, ваші дії:

Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до адміністрації навчального закладу;

Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до територіального підрозділу служби у справах дітей;

Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до органів внутрішніх справ;

Повідомити про це в усній чи письмовій формі від свого імені вказані (перераховані) вище органи.

3. У випадках, коли ви стали свідком жорстокого поводження з дитиною, ваші дії:

Якомога швидше повідомити про цей факт адміністрацію навчального закладу;

Одночасно повідомити територіальний підрозділ служби у справах дітей та міліцію.

Рекомендації щодо організації роботи з попередження насильства серед неповнолітніх

У навчальному закладі необхідно розробити план дій з профілактики насильства серед неповнолітніх та запровадити систему постійного відслідковування випадків насильства серед дітей та учнівської молоді, виявлення дітей-агресорів.

Фахівці психологічної служби повинні організувати системну роботу з вторинного та третинного видів профілактики з дітьми, що мають схильність до насильства. За необхідності залучати до цієї роботи фахівців Служби у справах дітей та правоохоронних органів.

Важливо не залишати поза увагою батьків таких дітей. Також потрібна робота з класними колективами, яка має плануватися і реалізовуватися згідно із загальною програмою надання соціально-педагогічної та психологічної допомоги дитині-агресору та дітям, які постраждали від його дій.

Робота психологічної служби навчального закладу з попередження насильства серед дітей та учнівської молоді повинна бути спрямована на

– проведення заходів з профілактики негативних звичок, жорстокої та протиправної поведінки серед неповнолітніх;

– здійснення, спільно з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціального інспектування сімей, у яких батьки схильні до недбалого ставлення до дітей;

– створення на базі навчальних закладів консультативних пунктів для учнів, батьків та вчителів, де можна отримати консультацію психолога, соціального педагога та юриста;

– проведення групових тренінгів та індивідуальної роботи з молоддю у наданні допомоги для вирішення особистих проблем;

– наповнення змістом з урахуванням останніх досягнень у педагогіці та психології просвітницької роботи (проведення виховних годин), спрямованої на корекцію та розвиток ціннісних орієнтацій учнів;

– активніше залучення батьків до профілактичної роботи з дітьми. Через батьків можна доносити до дітей інформацію про загальні способи попередження ситуацій насильства та наявні форми допомоги, яку дитина може отримати на базі школи. Це особливо стосується дітей молодшого віку;

Не слід дітям із вираженою агресивністю доручати керівництво однолітками чи молодшими дітьми – це може спровокувати прояви жорстокості.

– надання більшої уваги статеворольовому вихованню дітей, зокрема через вираження особистісних симпатій.

Однією з можливих форм роботи, спрямованої на профілактику насильства у навчальному закладі, може бути шкільна медіація – вирішення конфліктних ситуацій примиренням сторін через знаходження оптимального варіанта подолання проблеми, що задовольняє обидві сторони, за взаємного бажання сторін знайти вихід із ситуаці


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДомДітям про СНІД

Мета: розповісти учням про вірус імунодефіциту людини і синдром набутого імунодефіциту; розвивати почуття відповідальності за своє здоров’я та здоров’я інших людей; виховувати толерантне ставлення до ВІЛ – інфікованих людей.

    Ще в середині минулого століття ніхто б і не подумав, що колись з’явиться хвороба, здатна знищити імунітет людини. У 1981р. у США було зареєстровано перші випадки дивної хвороби. Вона вражала імунітет людини, яка ставала беззахисною перед будь-якою інфекцією. Назвали цю хворобу синдромом набутого імунодефіциту, скорочено СНІД. У 1983 р. вчені відкрили її збудника – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).

   Сьогодні ми поговоримо про ВІЛ/СНІД, оскільки нам часто зустрічаються ці два слова на плакатах, у газетах та журналах, їх чути по радіо, з екранів телевізорів і просто від дорослих. Але багато з нас, на жаль, не розуміють і не усвідомлюють, що таке ВІЛ/СНІД, як ця інфекція впливає на наше життя наших рідних, яку загрозу воно несе людям по всьому світі.

1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Що таке СНІД?

   СНІД - це дуже серйозне захворювання, яке викликається маленькою бактерією, вірусом. Коли ти здоровий, твій організм може боротися з хворобами подібно до того, як супермен бореться з поганими людьми. Навіть коли захворієш, організм перемагає бактерії, і ти поправляєшся. Але коли у людини СНІД, організм не в змозі захиститися від вірусів і бактерій. Ось чому люди з таким діагнозом дуже сильно хворіють.


Як передається СНІД?

   Можна заразитися СНІДом, коли біологічні рідини організму, змішуються з аналогами інфікованої людини. Оскільки він не передається повітряно-крапельним шляхом, нам не варто про це турбуватися.

Чи можуть діти захворіти на СНІД?

   Дуже рідко . Якщо у мами було це захворювання, існує велика ймовірність передачі вірусу немовляті. У минулі часи діти з гемофілією - захворюванням крові - потребували переливанні крові і часто заражалися під час цієї процедури. У більшості випадків, СНІД - захворювання дорослих.

 

Як впізнати за зовнішнім виглядом, що у людини СНІД?

   Ніяк. Будь-яка людина, незалежно від зовнішнього вигляду, може бути інфікована. Як правило, про це дізнаються після лабораторних аналізів. Отже, єдиний спосіб дізнатися, чи є у людини СНІД - запитати, чи здавав він аналізи і чи були вони позитивні на СНІД.

   Перш ніж дізнатися про те, чим загрожує хвороба людині, давайте послухаємо історію про один вірус.

Словникова робота:

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини – дуже небезпечний вірус, який викликає СНІД.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту, невиліковна хвороба.

Імунна система – система самозахисту організму людини від хвороб.

Антитіла – воїни імунної системи, які борються з інфекціями, що потрапляють до організму людини.

Т –лімфоцит – це клітина крові – помічник організму людини.


Історія про ВІЛ/СНІД:

   Дуже небезпечний та підступний вірус ВІЛ вирішив панувати на Землі. Він розробив план – створити цілу армію вірусів та захопити якомога більше людських організмів. Вірус став шукати шляхів проникнення в людський організм. Він чекав. І ось одного разу маленька дівчинка знайшла шприц. Вона узяла його до рук та раптом вкололася. „Свобода, свобода!” – кричав задоволений ВІЛ. Нарешті його план почав здійснювання.

   Коли ВІЛ потрапив в організм дівчинки, він почав блукати по кровоносних судинах у пошуках помічника, який йому був потрібен, щоб здійснити свої підступні наміри. І тут його побачили антитіла. Вони знали, що вірус ВІЛ дуже небезпечний для організму, який вони охороняють, тому вони схопили ВІЛ і повели до Імунної системи, щоб знищити. Проте дорогою ВІЛ побачив Т-Лімфоцит – добру кров’яну клітину. „Ось хто стане моїм помічником...” – подумав ВІЛ. „Ви жалюгідні антитіла! Ви думали, що можете зупинити мене?” – горланив ВІЛ, відштовхнувши від себе антитіла та хапаючи Т-Лімфоцит. „Не бійся, люб’язний Т-Лімфоците, тобі не буде боляче. Майже не буде...” – говорив та водночас сміявся ВІЛ.

   Він проникнув всередину Т-Лімфоциту, і той почав змінюватися: добра кров’яна клітина перетворилася на злого та могутнього помічника вірусу. Під керівництвом підступного вірусу зачарований Т-Лімфоцит почав виробляти маленькі копії ВІЛ. Кількість вірусів-клонів в крові збільшилася, вони зросли, збираючись у могутнє військо. Для того, щоб набратися сили, вони розпочали своє полювання на інші клітини. Деякі з них перетворили спіймані клітини на „сейфи” і ховалися в них про всяк випадок – щоб не потрапити до ліків.

   Військо ВІЛ розпочало штурм Імунної системи. А інфікована дівчинка навіть не здогадувалася про це, бо нічого не відчувала і поки що добре почувалася. Протягом довгого часу йшла жорстока боротьба ворогуючих сторін – воїни Імунної системи – Антитіла – боролися з військом ВІЛ. Минуло декілька років. Виснажені антитіла гинуть у вирішальній битві... Імунну систему, ВІЛ, бере у полон. Вражаються різні органи. В організмі починаються довгі дні хвороби, яка називається СНІД.

   На жаль, сьогодні не існує ліків проти ВІЛ/СНІДу, але вчені і лікарі всього світу працюють над тим, щоб людство перемогло цей вірус!

Запитання для обговорення:

 • Чому дівчинка захворіла на СНІД?
 • Хто переміг у війні між антитілами та клонами ВІЛ?
 • Як називаються клітини помічники організму людини?
 • Як називається система, яка захищає організм від хвороб?
 • Чи є ліки, які вбивають вірус ВІЛ, СНІД?

Кожній дитині потрібно пам’ятати:

 • ніколи не грайся і навіть не торкайся шприців, які ти знайшов на вулиці;
 • якщо ти випадково вколовся, негайно повідом про це дорослим;
 • уникай усіляких контактів з чужою кров’ю. У разі, якщо це все-таки трапилось, добре промий шкіру стічною водою та негайно повідом дорослим;
 • слідкуй за тим, щоб медпрацівник, який тебе обслуговує, використовував гумові рукавички та одноразові шприци.
 • будь милосердним до хворих на СНІД і ВІЛ-інфікованих – здебільшого це не їхня провина.  

   Пам’ятайте, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним. Вже створено ефективні ліки, які на тривалий час гальмують розвиток цієї страшної хвороби. Людство сподівається у недалекому майбутньому вилікувати її назавжди.

 Здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах — найкра­щі методи профілактики СНІДу.


День Святого Миколая 

       День святого Миколая в Україні кожного року відзначають 19 грудня. А чи написали ви йому листа і що саме попросили цього року? Та й чи впевнені, що заслужили ці подарунки? Якщо так, то вранці 19 грудня знайдете під подушкою все, що хотіли, якщо ж ні, то отримаєте різочку. 

      День святого Миколая в Україні кожного року відзначають 19 грудня. А чи написали ви йому листа і що саме попросили цього року? Та й чи впевнені, що заслужили ці подарунки? Якщо так, то вранці 19 грудня знайдете під подушкою все, що хотіли, якщо ж ні, то отримаєте різочку. 

Хто такий святий Миколай

      Той, хто "на всякий час помагай" – так співають у пісні. І, як виявляється, це не просто рима у куплеті, у цих словах – сам Миколай, який за своє життя став символом милосердя та жертовної любові. На відміну від більшості святих, яких впізнаємо за повір’ями чи легендами, цей був історичною постаттю.

Народився він у 270 році нашої ери в Патарі. На той час це було найбагатше місто півострова Лікії, що у  

Середземному морі. Батьки хлопчика – Феофан і Нона, жили заможно та глибоко вірили в Бога, відтак із перших днів виховували своє маля у християнському дусі. Принаймні, одразу його охрестили, а це тоді було рідкістю. Відтоді Миколай ріс із глибоким переконанням, що найстрашнішим у людському житті є вчинити гріх та стати на сторону зла, зійшовши зі стежини світлого та істинного.

Проте ледь досягнувши повноліття, юнак втратив своїх маму й тата, а спадком, який вони йому залишили, згодом допоміг нужденним. Зокрема, вдівцеві, який жив поблизу нього. Той мав єдину доньку, коханий якої був із багатої сім’ї. Зрозуміло, що родина хлопця і чути не хотіла про безприданницю, яка згодом прийде до них у дім. Тому Миколай подумав: "У мене є золото. Допоможу ним тому, хто страждає". І в один з вечорів він непомітно поклав мішечок із монетами у вікно спальні майбутньої нареченої. Тоді містом ходили чутки, що закоханим начебто допоміг ангел. І, почувши такі розповіді, Миколай вперше відчув себе щасливим.

Прикмети у день святого Миколая

      Якою буде зима, чи як вродить урожай восени, в цей день може підказати погода.

Варто лише    уважно придивитися, наприклад, чи немає на деревах інею. Якщо гілки оповиті ним, тоді варто чекати багато хліба. Якщо цього дня падає дощ, це означає, що добре вродить озимина.

Визначають за погодою у цей день, яким буде літній Миколай. Кажуть, скільки випало снігу на 19 грудня, стільки ж трави буде 22 травня.

З учнями 5 класу проведено годину спілкування " Іде Святий  Миколай, ти добром його стрічай..."
    метою якої є : виховувати духовність, доброту,  почуття милосердя, ввічливість, любов до ближніх;  ознайомлювати учнів із народними традиціями; розвивати мислення й пізнавальні інтереси, вчити осмислено творити добро; виховувати людяність, доброзичливість.

                       
                Акція " Життя прекрасне!"

У навчально - виховному комплексі 26.12.2017 року пройшла  акція

" Життя прекрасне!" У ній взяли участь учні 1-11 класів.

Основні робочі принципи організації акцій позитиву такі:

• необхідно використовувати такі види роботи, які можуть зробити

день неповторним;

• подія дня повинна охоплювати весь заклад – усіх учнів та дорослих;

• заходи не повинні заважати навчальному процесу, або це втручання

повинно бути мінімальним та узгодженим з адміністрацією та педаго-

гами закладу.

Розвивальні завдання:

• розвиток комунікативних навичок та соціально-психологічних якос-

тей особистості учня/учениці;

• розвиток рефлексії;

• розвиток мотиваційної сфери;

• розвиток і осмислення системи особистісних життєвих цінностей

учнів/учениць та педагогів/педагогинь;

• розширення уявлень про світ людських почуттів та переживань.

Корекційні завдання:

• формування лідерських та організаторських навичок, уміння вста-

новлювати міжособистісні відносини, вирішення проблем ізольова-

ності в класному колективі;

• формування важливих соціальних навичок і вмінь, здатності до емпа-

тії, вирішення конфліктних ситуацій шляхом співпраці.

Просвітницькі та психопрофілактичні завдання:

• формування загального настрою оптимістичної тональності в закладі;

• стимулювання інтересу до психологічних знань та діяльності шкільно-

го психолога;

• задоволення потреби учнів/учениць у сильних та цілісних емоційних

переживаннях.

Основна мета акцій – розширення життєвого простору учасників/ниць за

рахунок внесення в їхнє життя нового додаткового змісту, яскравих кольорів,

культурних значень.

Важливі особливості акції – ненав’язливість і незвичайність. Вона не за-

важає звичному режиму, додає яскравих кольорів у життя. Акції створюють у

закладі особливий настрій, визначають основний емоційний стан; заклад стає

єдиним цілим, а люди в ньому – близькими і цікавими співрозмовниками.

Основний етап

Радіоефір. У день проведення акції на перервах лунає музика, яка ство-

рює радісну атмосферу, транслюються новини закладу, програма акції, притчі.

Можна провести радіоефір за заявками учнів/учениць, педагогів/педагогинь,

адміністрації навчального закладу. Слухачі/чки з задоволенням передають

привітання, пісні.

«Веселка настрою»

Перед початком навчального дня біля входу в ліцей організатори став-

лять скриньку, в яку пропонують кидати квадратик, що відповідає поточному

настрою учнів/учениць та вчителів/льок; щоб визначити емоційний стан за

допомогою кольору, вони пропонують кольорову шкалу настрою і пояснюють

принцип її використання:

Червоний – веселий;

жовтий – приємний;

зелений – спокійний, врівноважений;

блакитний – невеселий;

чорний – зовсім незадовільний.

 Фотосесія «Поділися усмішкою своєю»
 

На перервах у коридорах закладу працює «сонячний фотограф», завдання якого – фотографувати всіх

охочих. Фото передаються для трансляції у слайд-шоу. Головна умова для

фотографії – радісна усмішка!
«Щасливий квиток»

Організатори завчасно готують життєствердні вислови або позитивні

судження, афірмації, роздруковують (пишуть) їх на окремих аркушах паперу,

які згортають і складають у скриньку. Учасникам/цям пропонується дістати з

чарівної скриньки аркуш з позитивним висловом, який сприяє підвищенню

самооцінки, впевненості в собі, покращенню настрою. 


«Зробимо життя кольоровим»

У вестибюлі заздалегідь готують при-

ладдя для проведення акції (столи, фарби, пензлики для малювання, аркуші

паперу, харчова плівка для малювання за технікою монотипії, вологі сервет-

ки) На перервах учні/учениці мають змогу намалювати фарбами різноманітні

малюнки, які асоціюються з приємними і важливими випадками, гарним на-

строєм, позитивними емоціями тощо. Потім роботи вивішують на стенді.

 

            


        «Колекція теплих слів»

  Усі учасники/ці можуть написати своє побажання та  розмістити  його на стенді  «Колекція теплих слів»

  

        

Вікторина " Подорож  стежинами рідного краю"
Акція " Я і моя сім'я",
проведена в рамках тижня сім'ї


 

"ЗДОРОВІ ДІТИ — ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ!"

   БРЕЙН-РИНГ

ДЛЯ УЧНІВ 8 КЛАСУ

Здоров'я родини — здоров'я дитини.

В цю істину вкладено глибокий зміст.

Здорова родина — здорова дитина.

Між цими поняттями прокладено міст.

Хай міст цей єднає батьків і дітей,

Щоб правильно й радісно жити,

Іти по життю із девізом в руках:

«Здоров'я потрібно цінити».

                                                                                                              І. Сайко

         20 березня 2018 року учні 8 класу стали учасниками брейн – рингу

 „ Здорові діти –здорове майбутнє!” 
                             Проходження психодіагностичної практики
                              студенткою факультету педагогіки і психології
 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова


У лютому - березні 2018 року на базі Ліплявського НВК проходила практику студентка ІІ курсу факультету педагогіки і психології  Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.


Мета навчальної психодіагностичної практики полягає в оволодінні студентами технологіями проведення психодіагностичної роботи : спостереження , діагностичної бесіди , опитування , анкетування , тестування та організації проведення експерименту ; здійснення психологічної оцінки ; формування індивідуального стилю професійної діяльності .

Основні завдання навчальної психодіагностичної практики :

-         актуалізація та відпрацювання умінь застосування теоретичних знань із загальної , вікової , педагогічної психології та психодіагностики в процесі психодіагностичного обстеження ;

-         формування та розвиток навичок постановки мети , завдань , гіпотези психодіагностичного обстеження , планування його процедур , добору методик , здійснення дослідження ;

-         актуалізація та розвиток проведення психодіагностичного обстеження , планування, аналізу , узагальнення та інтерпретації його результатів , створення психологічного портрету обстежуваного , прогнозу його психологічного розвитку ;

-         формування та розвиток навичок здійснення самоаналізу та оцінка результатів своєї діяльності .  

Напрямки психологічної роботи під час практики

Завдання практики орієнтовані на наступні базові напрями психологічної діагностики :

-         1 напрям – індивідуальна психодіагностика : діагностування особливостей пізнавальних процесів , характеристика особистісного розвитку , поведінкових проявів , мотиваційно – ціннісних орієнтацій , соціальної ситуації розвитку , діагностика психологічної дезадаптації та інші;

-         2 напрям – групова психодіагностика  : виявлення соціальної структури та статусу особистості у групі , особливостей перебігу групових процесів , механізмів формування та розвитку учнівських колективів тощо .

Зміст практики

Зміст психодіагностичної практики полягає у визначення предмету та завдань обстеження , добору групи респондентів , формування гіпотези , складання програми обстеження , добору інструментів діагностики , здійсненні процедур обстеження , обробці та інтерпретації , узагальненні результатів та складанні психологічного портрету , оцінювання результатів власної діяльності .

Звітна документація практики

1.      Індивідуальний план практики

 

№ з/п

Етапи практики

Завдання етапу , організація розподілу виконання завдання практики

Термін виконання завдання

Примітка

1.

1 етап

Знайомство із навчальним закладом, педагогічним колективом , документацією практичного психолога , уточнення визначення предмету, мети , завдань та потенційної групи респондентів для проведення психодіагностичної роботи , складання індивідуального плану проходження практики

 

 

2.

2 етап

Підготовка та проведення індивідуальних психодіагностичних обстежень .

Підготовка та проведення групових  психодіагностичних обстежень .

Опрацювання матеріалів діагностики

 

 

3.

3 етап

Аналіз та інтерпретація отриманих результатів , узагальнення , постановка психологічного діагнозу , оформлення психологічного висновку

 

 

4.

4 етап

Оформлення відповідної документації щодо результатів діагностичних обстежень , узагальнення матеріалів практики , написання звіту

 

 

 

 

2.Щоденник практики

Щоденник проходження психодіагностичної практики

№ з/п

Дата

Зміст роботи (відповідно до індивідуального плану)

Результати роботи

Відмітка про виконання керівника від бази практики

1.

26.02.18

Знайомство із навчальним закладом, педагогічним колективом та з психологом школи. Документацією практичного психолога , уточнення визначення предмету , мети , завдання та потенційної групи респондентів для проведення психодіагностичної роботи.

 У ході роботи  були обрані: учні 8 класу для психодіагностики  особистісного

розвитку підлітка .

 

2.

27.02.18

Бесіда з психологом про особливості практики та завдань подальшої роботи. Складання індивідуального плану проходження практики.

 Складено індивідуальний план проходження психодіагностичної практики .

 

 

3.

28.02.18

Пошук і ознайомлення з основними психодіагностичними методиками і батареями тестів направлених на діагностику особистісного розвитку підлітка.

 

Знайомство з методиками направленими на діагностику особистісного розвитку підлітка.

 

4.

01.03.18

Підбір методик направлених на діагностику особистісного розвитку підлітка .

 

Підібрано 2 основні методики для подальшої діагностики учнів.

 

5.

02.03.18

Знайомство  з учнями 8 класу та дослідження  особистісного розвитку підлітка.

 

Проведення методик:

1.Анкета «Діагностика вад особистісного розвитку» .

2.Проективна методика «Людина під дощем».

 

6.

03.03.18

Обробка отриманих даних психодіагностики.

Оброблені отримані дані психодіагностики.

 

 

7.

05.03.18

Підбір потенційної групи респондентів для проведення індивідуальної психодіагностичної роботи.

 

У ході роботи  були обрані: учні 9 класу для психодіагностики

розвитку вольової сфери особистості підлітка.

 

8

06.03.18

 Підбір методик на дослідження вольової сфери  підлітків.

Були обрані такі методики:

1. Тест «Визначення сили волі».

2.Тест «Дослідження вольової саморегуляції».

3.Методика «Дослідження вольової організації особистості».

 

9

07.03.18

Підготовка методичних матеріалів до проведення   індивідуальної психодіагностики.

Підготовлено методичні матеріали для проведення індивідуальної психодіагностики.

 

10

12.03.18

Діагностика сили волі 3-х учениць 9 класу.

Була проведена така методика:

 Тест «Визначення сили волі».

 

11

13.03.18

Діагностика вольової саморегуляції 3-х учениць 9 класу.

Була проведена така методика:

 Тест «Дослідження вольової саморегуляції».

 

 

 12   

14.03.18

Діагностика вольової організації особистості   3-х учениць 9 класу.

 

Була проведена така методика:

 Методика «Дослідження вольової організації особистості».

 

13

15.03.18

Діагностика сили волі та вольової організації особистості 2-х учениць 9 класу.

 

Були проведені такі методики:

 1.Тест «Визначення сили волі».

2.Методика «Дослідження вольової організації особистості».

 

14

16.03.18

Діагностика вольової саморегуляції 2-х учениць 9 класу.

Була проведена така методика:

 Тест «Дослідження вольової саморегуляції».

 

15

19.03.18

Обробка отриманих даних психодіагностики.

Оброблені отримані дані психодіагностики.

 

 

16

20.03.18

Оформлення матеріалів практики.

Написання та оформлення щоденнику.

Написання на учнів психологічних карток.

Готові оформлені матеріали практики.

Написані щоденник практики та психологічні картки на учнів.

 

17

21.03.18

Оформлення матеріалів практики.

Написання та оформлення звіту.

Написаний та оформлений звіт практики.

 

18

22.03.18

Узагальнення всіх даних, складання та оформлення звітних матеріалів психодіагностичної практики.

Підбиття підсумків психодіагностичної роботи.

Узагальнені всі дані, оформлені всі звітні матеріали практики.

Та підбиті підсумки психодіагностичної роботи.

 

 

19

23.03.18

Звітна зустріч зі шкільним психологом.

 

 

  

3.      Звіт з практики

                                                    Звіт з психодіагностичної практики

        Студентка II курсу  проходила психодіагностичну практику на базі  Ліплявського навчально – виховного комплексу «Дошкільного навчального закладу – загальноосвітньої школи I – III ступенів» Канівської районної ради Черкаської області з 26.02.2018р. по 23.03.2018 року. У Ліплявському навчально – виховному комплексі навчається 190 учнів, працює 23 педагоги.

          Практику проходила під керівництвом практичного  психолога Верхогляд Юлії Леонідівни. 

            Під час проходження практики мною були виконані такі види роботи:

1) психодіагностика особистісного розвитку підлітка.

2) психодіагностика особливостей розвитку вольової сфери особистості підлітка.

            Були проведені індивідуальна та групова діагностики для   учнів           8 та 9  класів.

         Групова діагностика  проведена за такими  методиками:

1. Анкета «Діагностика вад особистісного розвитку» .

2. Проективна методика «Людина під дощем».

            Результати проведених діагностик показали, що загалом діти розвинені, зрілі, у більшості дітей не виявлено певних відхилень особистісного розвитку. Тим учням, у яких найбільше  виражена імпульсивність,  були надані рекомендації для виправлення даного недоліку.

         Індивідуальна діагностика  проведена за такими  методиками:

1. Тест «Визначення сили волі».

2. Тест «Дослідження вольової саморегуляції».

3. Тест «Дослідження вольової організації особистості».

            Результати проведених діагностик показали, що вольові якості обстежених учнів достатньо розвинені. Учні є емоційно зрілими, відповідальними, самостійними.

Висновок

            При проходженні психодіагностичної практики, я поглибила, закріпила знання, здобуті в університеті, та використала їх на практиці.

            Під час діагностування учнів провела різні  методики, оволоділа навичками проведення основних діагностичних процедур, таких як: бесіда, тестування, спостереження,  комплексне дослідження особистості.

            На підставі порівняння та аналізу результатів, отриманих різними методами, навчилася диференціювати стійкі та ситуативні прояви особистості, складати висновки та рекомендації на основі результатів дослідження.

            Психодіагностична практика викликала прагнення вивчати спеціальні та психодіагностичні дисципліни, вдосконалювати свої здібності, розширювати свою ерудицію.

Література

1.         Абрамова Г.С. Практическая психология. – М.: Academia, 1997.

2.         Максименко С.Д., Соловієнко В.О. Загальна психологія – К.: МАУП, 2001.

3.         Моргун В.Ф. Основи психологічної діагностики. – К.: Слово,2009.є

4.         Основи практичної психології / За ред. В.Панка, Н.Чепелєвої та ін. – К.:Либідь, 1999.

5.         Психодіагностика особистості підлітка./ За ред. О.Д.Кравченко, В.Ф.Моргуна. – К.: Видавничий Дім «Слово», 2009.

4. Відгук характеристика на студента від бази практики .

ВІДГУК-ХАРАКТЕРИСТИКА

        Студентка  проходила практику на базі Ліплявського навчально – виховного комплексу «Дошкільного навчального закладу – загальноосвітньої школи  Ι – ΙΙΙ ступенів» Канівської районної ради Черкаської області.

         За період практики зарекомендувала себе  як відповідальна , сумлінна , старанна студентка – практикантка .

         На першому етапі проходження практики студентка ознайомилася з навчально – виховним комплексом , педагогами та учнівським колективом . З відповідальністю поставилась до складання індивідуального плану проходження практики та підбору діагностичних методик .

        На другому етапі проходження практики студентка провела групову та індивідуальну психодіагностичну  роботу з учнями 8 та 9 класів , у ході якої ретельно та старанно провела обстеження учнів , обробила результати , оформила висновки та надала рекомендації .

Студентка добре володіє комунікативними здібностями , відразу знайшла спільну мову з учнями та індивідуальний підхід до них .

        Під час проведення психодіагностичної роботи з учнями студентка вміло застосувала теоретичні знання , набуті під час навчання в університеті .

        За час проходження практики вона показала знання , вміння та навички, необхідні для роботи практичного психолога , виявивши хорошу теоретичну підготовку , інтерес і творче ставлення до роботи .

        Враховуючи вищевикладене , вважаю , що студентка виконала програму та індивідуальний план практики в повному обсязі і доцільно її допустити до захисту .

5.Психологічні висновки індивідуальних діагностичних обстежень .

      6. Психологічний висновок групового діагностичного дослідження .


   Протидія Торгівлі людьми

Що таке торгівля людьми

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи. Так з'явився термін ”біле рабство”, який пізніше поширився на загальне поняття торгівлі людьми.

З тих пір феномен торгівлі людьми піддається постійному аналізу і є предметом багатьох суперечок і дискусій. Однак якщо подивитися на більшість документів, публікацій, виступів з проблеми, то стане очевидно, що часто поняття ”торгівля людьми” обмежується ”торгівлею жінками”.   Безумовно, торгівля жінками є складовою частиною злочину ”торгівля людьми”. Однак поняття ”торгівля людьми” є більш широким: об'єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

У даний момент найбільш повне визначення торгівлі людьми дає ”Протокол із попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю. Протокол є основним сучасним документом, спрямованим на боротьбу з цим злочином. Він визначає торгівлю людьми як: здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховання чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

З приведених вище визначень випливає, що торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Законодавча база України

 щодо запобігання торгiвлі  людьми

Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини

Гаазька міністерська декларація Європейських рекомендацій щодо ефективних заходів по запобіганню та боротьбі з торгівлею жінками з метою сексуальної експлуатації

Протокол проти незаконного ввозу мігрантів по суші, морю і повітрю, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності

Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності

Конвенція Ради Європи про протидію торгівлі людьми

Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, та покарання за неї, що доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності

Конвенція про рабство

Конвенція ООН про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами

Додаткова конвенція про скасування рабства, работоргівлі та інститутів і звичаїв подібних до рабства

Наказ Міністерства освіти, науки, молоді та спорту Про організацію інформаційно-профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми у 2011 році

Закон України "Про протидію торгівлі людьми" 20 вересня 2011

Постанова Кабінету Міністрів України «Про національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми» від 18 січня 2012 року № 29

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року» від 21 березня 2012 р. № 350

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 827 від 19.07.2012 Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2015 року

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми» від 18 квітня 2012 року № 303

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми» від 23 травня 2012 року № 417

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми» від 25 липня 2012 р. № 660

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» від 22 серпня 2012 р. № 783

Закон України "Про імміграцію" 7 червня 2001 року

Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22 вересня 2011 року

Корисні поради

Які консультації можна отримати на Національній „гарячій лінії” з питань запобігання торгівлі людьми? 

• Консультації щодо процедури легального працевлаштування за кордоном та наслідків нелегального працевлаштування

• Консультації з питань навчання за кордоном

• Консультації щодо укладення шлюбу або розлучення з іноземцем/кою

• Консультації щодо небезпеки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми

• Інформаційні консультації щодо виїзду з туристичною чи приватною метою

Із проханням сприяти у пошуку зниклих за кордоном,

Щодо пошуку шляхів повернення на батьківщину осіб, які потерпіли від торгівлі людьми

• Щодо організації соціальної допомоги потерпілим від торгівлі людьми.

Також на „гарячій лінії” можна отримати консультації з питань:

- дитячої праці та її найгірших форм,

- правил та можливостей  працевлаштування неповнолітніх,

- проблем дітей  трудових  мігрантів.

Якщо Ви їдете навчатись за кордон

Для того, щоб отримати дозвіл на навчання за кордоном (студентська віза), Вам необхідно підготувати ряд документів. Як правило, до посольства обраної Вами країни подаються:

• Свідоцтво про закінчення середньої школи (оригінал і переклад, завірений у нотаріуса та затверджений Міністерством закордонних справ України)

• Документ про здачу іспитів до ВНЗ України

• Довідка про те, що Ви не були засуджені

• Підтвердження того, що обраний навчальний заклад за кордоном зацікавився Вами без сумніву, знання мови країни перебування є основною умовою для отримання дозволу на навчання. Часто навчальні заклади вимагають посвідчення про здачу іспитів з мови. Майже всі вищі навчальні заклади мають спеціальні мовні курси для іноземців. Запам'ятайте, туристична віза не дає права на отримання статусу студента за кордоном! Більш докладну інформацію про можливість навчатись за кордоном, Ви можете отримати у посольстві обраної Вами країни, а також у культурному центрі/товаристві посольстві.


    У навчально - виховному комплексі проведені години спілкування " Ні - торгівлі людьми! "

( 9 клас), "Попередження торгівлі людьми"( 8 клас). Оформлено стенд " Як не стати жертвою торгівлі людьми".


ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:41
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:43
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
28 лист. 2017 р., 01:19
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:43
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:43
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:43
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:43
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
22 лют. 2018 р., 04:13
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
15 груд. 2016 р., 00:03
č
Добро починається з тебе.wmv
(7670k)
Галина Миколаївна Кубар,
12 жовт. 2017 р., 00:12
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:44
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
23 лист. 2017 р., 22:40
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
15 груд. 2016 р., 00:01
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:44
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
12 жовт. 2017 р., 00:48
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
15 груд. 2016 р., 00:00
ć
Галина Миколаївна Кубар,
16 лют. 2017 р., 23:29
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:44
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
28 лист. 2017 р., 01:18
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:45
ĉ
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:45
ć
Галина Миколаївна Кубар,
14 груд. 2016 р., 23:44
Comments